Bydgoszcz
16C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 17 • L 14
25C
Pon
24C
Wt
27C
Sr
24C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePolicja patrolowała DK 10. 50 kierowców jechało za szybko
KWP BYDGOSZCZ
15.01.2020 | 20:57

Policja patrolowała DK 10. 50 kierowców jechało za szybko

Na zdjęciu: Podczas akcji na DK 10 mundurowi z toruńskiej drogówki skontrowali blisko 50 kierowców.

Fot. KMP Toruń

Policjanci z grupy SPEED prowadzili wczoraj działania na drodze krajowej nr 10. Podczas nich zatrzymali blisko 50 kierowców, którzy przekroczyli prędkość. Jak podkreśla policja, w trakcie akcji na „dziesiątce” nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego.

Wczoraj (14 stycznia) od godziny 9:00 do 17:00 mundurowi z policyjnej grupy „SPEED” prowadzili działania na drodze krajowej nr 10 – jednej z najpopularniejszych, a jednocześnie najbardziej niebezpiecznych dróg w regionie. Podczas wczorajszych działań mundurowi skontrolowali blisko 50 kierowców, którzy przekroczyli prędkość. Ponadto, funkcjonariusze zatrzymali 2 dowody rejestracyjne w związku z niewłaściwym stanem technicznym pojazdów.

Podczas działań nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego w ciągu tej trasy – zaznacza mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Funkcjonariusze zapowiadają, że tego typu działania będą cykliczne.

Przypomnijmy, że zespoły „SPEED” działają w całym kraju od lipca tego roku. W województwie kujawsko-pomorskim w jego skład wchodzą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy, Wydziału Kryminalnego i Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy oraz policjanci ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych z Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina. Mundurowi wchodzący w skład zespołu poruszają się nieoznakowanymi BMW z videorejestratorami, ale także radiowozami oznakowanymi z laserowymi miernikami prędkości.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści