Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 5 • L 5
3C
Sr
3C
Czw
1C
Pt
2C
Sob
-0C
Nd
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicja podsumowała długi weekend. Jaki on był na drogach regionu?
policja_szubin_wypadek_Maciej Rejment
04.06.2018 | 20:25

Policja podsumowała długi weekend. Jaki on był na drogach regionu?

Policjanci podsumowali długi weekend na drogach w Kujawsko-Pomorskim.

Na zdjęciu:

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Podczas akcji policjanci badali nie tylko trzeźwość kierowców, ale także kontrolowali prędkość i stan techniczny pojazdów.

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend – Boże Ciało” rozpoczęła się już w środę (30 maja) i trwała do niedzieli. – Podczas akcji policjanci korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także tych nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory a na drogach pojawili się również mundurowi na motocyklach – mówi Kamila Ogonowska z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze reagowali na przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu. Podczas kontroli sprawdzali również, czy podróżujący korzystali z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci były przewożone w fotelikach bezpieczeństwa. – Kontrolowaliśmy również stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia – dodaje Ogonowska.

Policjanci przedstawili w poniedziałek szczegółowe dane dotyczące zdarzeń drogowych na terenie Kujaw i Pomorza podczas weekendu. W sumie doszło do 11 wypadków i 347 kolizji. Zginęła jedna osoba, czternaście zostało rannych. Ponadto zatrzymano 96 kierowców, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu.

Powiązane treści