Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 4
6C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
7C
Wt
5C
Sr
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicja podsumowała długi weekend. Jaki on był na drogach regionu?
policja_szubin_wypadek_Maciej Rejment
04.06.2018 | 20:25

Policja podsumowała długi weekend. Jaki on był na drogach regionu?

Policjanci podsumowali długi weekend na drogach w Kujawsko-Pomorskim.

Na zdjęciu:

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Podczas akcji policjanci badali nie tylko trzeźwość kierowców, ale także kontrolowali prędkość i stan techniczny pojazdów.

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend – Boże Ciało” rozpoczęła się już w środę (30 maja) i trwała do niedzieli. – Podczas akcji policjanci korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także tych nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory a na drogach pojawili się również mundurowi na motocyklach – mówi Kamila Ogonowska z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze reagowali na przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu. Podczas kontroli sprawdzali również, czy podróżujący korzystali z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci były przewożone w fotelikach bezpieczeństwa. – Kontrolowaliśmy również stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia – dodaje Ogonowska.

Policjanci przedstawili w poniedziałek szczegółowe dane dotyczące zdarzeń drogowych na terenie Kujaw i Pomorza podczas weekendu. W sumie doszło do 11 wypadków i 347 kolizji. Zginęła jedna osoba, czternaście zostało rannych. Ponadto zatrzymano 96 kierowców, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu.


Powiązane treści