Bydgoszcz
22C
Słonecznie
43% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 22 • L 22
23C
Nd
22C
Pon
21C
Wt
15C
Sr
20C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicja podsumowała długi weekend. Jaki on był na drogach regionu?
policja_szubin_wypadek_Maciej Rejment
04.06.2018 | 20:25

Policja podsumowała długi weekend. Jaki on był na drogach regionu?

Policjanci podsumowali długi weekend na drogach w Kujawsko-Pomorskim.

Na zdjęciu:

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Podczas akcji policjanci badali nie tylko trzeźwość kierowców, ale także kontrolowali prędkość i stan techniczny pojazdów.

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend – Boże Ciało” rozpoczęła się już w środę (30 maja) i trwała do niedzieli. – Podczas akcji policjanci korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także tych nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory a na drogach pojawili się również mundurowi na motocyklach – mówi Kamila Ogonowska z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze reagowali na przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu. Podczas kontroli sprawdzali również, czy podróżujący korzystali z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci były przewożone w fotelikach bezpieczeństwa. – Kontrolowaliśmy również stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia – dodaje Ogonowska.

Policjanci przedstawili w poniedziałek szczegółowe dane dotyczące zdarzeń drogowych na terenie Kujaw i Pomorza podczas weekendu. W sumie doszło do 11 wypadków i 347 kolizji. Zginęła jedna osoba, czternaście zostało rannych. Ponadto zatrzymano 96 kierowców, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu.


Powiązane treści