Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 5km/h NW
H 4 • L 3
1C
Sr
-1C
Czw
0C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicja podsumowała święta Bożego Narodzenia na drogach. Jakie one były?
policja_ na sygnale - KPP Radziejów
27.12.2018 | 16:47

Policja podsumowała święta Bożego Narodzenia na drogach. Jakie one były?

Dane o świątecznym weekendzie przedstawiła kujawsko-pomorska policja.

Na zdjęciu: Policjanci kontrolowali stan techniczny samochodów.

Fot. KPP Radziejów / archiwum

Ponad tysiąc policjantów w całym regionie czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących na drogach regionu. Kujawsko-pomorscy funkcjonariusze zakończyli akcję „Bezpieczny weekend Boże Narodzenie 2018”.

Podczas ostatnich sześciu dni na drogach całego regionu doszło do trzynastu wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby, a czternaście zostało rannych. – Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało 1303 policjantów ruchu drogowego oraz 951 funkcjonariuszy innych pionów – mówi st. asp. Piotr Duziak z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy.

Policjanci zatrzymali 63 kierujących, którzy wsiedli za kółko po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzali nie tylko trzeźwość kierowców, ale też m.in. to z jaką prędkością się poruszali, stan techniczny pojazdów czy posiadanie przez kierowcę i pasażerów zapiętych pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach. – Okazało się, że głównymi grzechami kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni na za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich umiejętności – dodaje st. asp. Duziak.

Do obu śmiertelnych wypadków doszło w Bydgoszczy. W przedświąteczną sobotę na przejściu dla pieszych przy ul. Szpitalnej potrącona została 25-letnia kobieta, która zmarła po przewiezieniu do szpitala, a w Wigilię zginął 20-latek, który kierował renault megane, które zderzyło się z wojskową ciężarówką przy ul. Powstańców Warszawy.


Powiązane treści