[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policja podsumowuje połowę majówki. Na drogach regionu doszło do 11 wypadków

Dodano: 02.05.2022 | 15:01

Na zdjęciu: W długi majowy weekend policjanci prowadzą wzmożone kontrole drogowe.

Fot. KPP Radziejów

Za nami połowa „majówki” już za nami. Kujawsko-pomorscy policjanci podsumowują pierwsze dni długiego weekendu, w których nie obyło się bez wypadków.

Jak informuje st. asp. Remigiusz Rakowski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy, od piątku do niedzieli na drogach województwa kujawsko-pomorskiego od piątku do niedzieli policjanci odnotowali 11 wypadków drogowych, w których 13 osób zostało rannych. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku śmiertelnego.

Niestety znaleźli się tacy, którzy postanowili kierować pojazdami, gdy wcześniej spożywali alkohol. Mundurowi udaremnili dalszą jazdę 65 kierującym, którzy jechali na „podwójnym gazie” – przyznaje st. asp. Rakowski. I zwraca się z apelem, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. – Konsekwencje takiego bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne, zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, a także innych niewinnych osób poruszających się po drodze – dodaje.

Policjanci proszą wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność, rozsądek i rozwagę oraz o przestrzeganie przepisów. – Niestety, nie wszyscy pamiętają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wszystkich powinna obowiązywać bardzo ważna zasada: ograniczonego zaufania w stosunku do wszystkich uczestników ruchu – tłumaczy Rakowski.

Policja przypomina także o majówkowych zakazach w ruchu ciężarówek. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, okresowe ograniczenia dla pojazdów ciężarowych, poprzez zakaz ich ruchu na drogach na obszarze całego kraju obowiązuje 2 maja od 18:00 do 22:00 i 3 maja od 8:00 do 22:00.

CZYTAJ TAKŻE: Wielka akcja bydgoskiej policji. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usiłowali zabić człowieka kwasem siarkowym [WIDEO, ZDJĘCIA]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments