Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePolicja przejęła krzaki warte miliony złotych. Gang z regionu został rozbity
03.09.2021 | 10:55

Policja przejęła krzaki warte miliony złotych. Gang z regionu został rozbity

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali trzy osoby, które wykonywały prace na plantacji ukrytej w trudno dostępnym terenie leśnym.

Fot. KMP Toruń

Policjanci w Chełmży zlikwidowali dwie plantacje, na których rosło 1650 krzaków konopi. Z takiej ilości można było uzyskać blisko 70 kg marihuany, wartej 3,3 mln zł.

Funkcjonariusze przez kilka tygodni zbierali informacje o zorganizowanej grupie przestępczej działającej na terenie powiatu toruńskiego. W tym samym czasie na trop tego samego gangu wpadli policjanci z Chełmży. – Policjanci szybko połączyli siły i razem rozpracowali grupę. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że członkowie gangu zajmowali się przestępczością narkotykową, a szczególnie uprawą konopi innych niż włókniste. Wspólne działania policjantów uniemożliwiły zbiór nielegalnie posianych roślin – mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP Toruń.

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali trzy osoby, które wykonywały prace na plantacji ukrytej w trudno dostępnym terenie leśnym, gdzie rosło prawie 1300 krzewów konopi. Można było z nich uzyskać narkotyk wart ponad 2,6 mln zł. Na terenie pól znajdowała się jeszcze druga uprawa, gdzie w doniczkach rosło ponad 350 roślin konopi, z których można było uzyskać środek odurzający wart 700 tys. zł.

Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Rejonowej Toruń-Wschód, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz nielegalnej uprawy konopi. Sąd Rejonowy w Toruniu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – wyjaśnia podinsp. Wioletta Dąbrowska.  Śledztwo ma charakter rozwojowy. Szczczegóły sprawy wyjaśnia Prokuratura Okręgowa w Toruniu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści