Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
55% wilgotność
Wiatr: 5km/h ESE
H 16 • L 16
15C
Sob
14C
Nd
18C
Pon
16C
Wt
19C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePolicja przyjechała do nich, bo za głośno słuchali muzyki. Wpadli z marihuaną
policja Bydgoszcz
01.03.2018 | 17:02

Policja przyjechała do nich, bo za głośno słuchali muzyki. Wpadli z marihuaną

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali w Białych Błotach dwóch mężczyzn.

Fot. Maciej Rejment

Policjanci z Białych Błot zatrzymali dwóch mężczyzn mających związek z narkotykami. Jeden z nich miał przy sobie działkę tego rodzaju substancji, a drugi kierował pojazdem pod ich wpływem. Ponadto okazało się, że ma on również inne przewinienia na koncie.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia telefonicznego, które otrzymał w poniedziałek około godziny 1:40 dyżurny bydgoskiej komendy. Dotyczyło ono pojazdu zaparkowanego przy ul. Fortecznej w Białych Błotach. Z otrzymanych informacji wynikało, że siedzący w pojeździe mężczyźni słuchają głośno muzyki.

Skierowani na miejsce policjanci z Białych Błot we wskazanym miejscu zastali zaparkowany pojazd. Gdy podeszli do auta, by wylegitymować będące w nim osoby, ich uwagę zwrócił zapach wydobywający się z auta. Natychmiast zorientowali się, że jest to zapach palonej marihuany.

Obaj 20-latkowie zostali poddani kontroli osobistej, a kierowca pojazdu dodatkowo został zbadany na zawartość substancji zabronionych w organizmie. – Okazało się, że pasażer miał przy sobie działkę marihuany. Natomiast przeprowadzone u kierującego badanie narkotesterem wykazało, że jest pod wpływem marihuany. Na tym jednak nie kończą się jego przewinienia. Mężczyzna nie ma prawa jazdy, gdyż zostało mu ono zatrzymane w związku z wcześniej popełnionym wykroczeniem drogowym. 20-latek nie miał przy sobie również dowodu rejestracyjnego pojazdu w związku z uszkodzeniami pokolizyjnymi – mówi st. asp. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Pierwszy z mężczyzn odpowie za posiadanie środków odurzających, a drugi za prowadzenie pojazdu pod wpływem marihuany, jeśli podejrzenia policjantów potwierdzi przeprowadzone badanie krwi. Odpowie również za wykroczenia dotyczące braku dokumentów obowiązkowych podczas jazdy.


Powiązane treści