Bydgoszcz
1C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 2 • L 1
9C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicja ścigała 15-latka. Chłopak usłyszał aż osiem zarzutów
11.03.2017 | 13:58

Policja ścigała 15-latka. Chłopak usłyszał aż osiem zarzutów

Na liście zarzutów znajduje się zarówno kradzież cukierków, jak i pobicie starszego mężczyzny.

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali 15-latka.

Fot. Radosław Drożdżewski/wikipedia

Aż osiem zarzutów usłyszał 15-latek, którego policjanci zatrzymali na Szwederowie. Jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

W czwartek wieczorem policjanci odebrali zgłoszenie o uszkodzonych pojazdach przy ul. Orlej. Jak wynikało z relacji świadka, sprawcą urwania lusterek miał być młody mężczyzna. Funkcjonariusze udali się do kamienicy, w której miał się znajdować podejrzewany. Na parterze usłyszeli krzyki oraz głośną muzykę. Gdy zapukali do drzwi, z mieszkania wyszły dwie młode dziewczyny. Podczas rozmowy z nimi, policjanci zauważyli w mieszkaniu opisywanego sprawcę. W tym momencie domownicy stali się agresywni i wulgarni, po czym zablokowali wejście do lokalu.

Jeden z funkcjonariuszy wyszedł na zewnątrz, aby sprawdzić okna. Nagle zauważył, jak z jednego z nich wyskakuje sprawca i ucieka w kierunku ulicy Stromej. Po pościgu nastolatek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu na bydgoskim Szwederowie. Był agresywny i wulgarny oraz kilkukrotnie znieważył  funkcjonariuszy.

Po ustaleniu jego tożsamości okazało się, że 15-latek został decyzją sądu rodzinnego umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka. W czasie śledztwa okazało się, że chłopakowi należy postawić aż osiem zarzutów. Odpowie  m.in. za uszkodzenie ciała 64-latka, które miało miejsce w ubiegłym roku w marcu,  za usiłowanie kradzieży plecaka i kurtki 13-latkowi, za kradzieże sklepowe, za wymuszenie rozbójnicze w jednym z marketów, gdzie ukradł 12 kg cukierków, znieważenie funkcjonariuszy oraz uszkodzenie mienia. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.


Powiązane treści