Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 5 • L 2
8C
Sob
8C
Nd
6C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicja: Tajemnicze potrącenie na Gdańskiej. I pijany pieszy na Nakielskiej [NOWE FAKTY]
04.12.2017 | 20:54

Policja: Tajemnicze potrącenie na Gdańskiej. I pijany pieszy na Nakielskiej [NOWE FAKTY]

Mamy nowe informacje w sprawie zdarzeń z udziałem pieszych, do których doszło w poniedziałek po południu na bydgoskiej ulicach.

Na zdjęciu: Policjanci nadal badają niejasne okoliczności potrącenia pieszego przez tramwaj na ul. Gdańskiej.

Fot. ITS Bydgoszcz

MetropoliaBydgoska.PL dotarła do nowych ustaleń policjantów w sprawie dwóch potrąceń pieszych, do których doszło w poniedziałek po południu na ulicach: Gdańskiej oraz Nakielskiej.Kilkanaście minut po siedemnastej Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował o potrąceniu na Gdańskiej. Pewne jest, że zgłoszenie policjanci odebrali o 16:49, a dotyczyło ono zdarzenia w rejonie skrzyżowania z ulicami: Chodkiewicza oraz Chocimską. – Do potrącenia miało dojść poza przejściem dla pieszych – mówią nam mundurowi.

I tutaj zaczynają się schody – przebieg wypadków nie jest bowiem jasny. Z aktualnych informacji wynika bowiem, że kolizję spowodował pasażer, który „usiłował wejść do tramwaju”. Nie wiadomo jednak, czy spóźnił się i próbował zatrzymać jadący skład czy też wpadł na tramwaj. Co ciekawe, ruch tramwajowy został wstrzymany na całej długości Gdańskiej, a mundurowi pracowali także przy składzie, który zatrzymał się za ulicą Mickiewicza (w kierunku centrum). Potrącony mężczyzna został ostatecznie zabrany przez ratowników medycznych karetką do szpitala na dalsze badania.

Interwencji medyków potrzebował także 19-latek, który został potrącony przez bmw na ulicy Nakielskiej na wysokości skrzyżowania z ul. Wiosenną. W tym wypadku policjanci także ustalili już, że do zajścia doszło poza przejściem dla pieszych. Młody mężczyzna był w dodatku nietrzeźwy.


Powiązane treści