Bydgoszcz
-0C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 6km/h NE
H 0 • L -2
-4C
Wt
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
-3C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicja uruchamia wakacyjną mapę śmiertelnych wypadków. Ma zwrócić uwagę na bezpieczeństwo
26.06.2020 | 10:10

Policja uruchamia wakacyjną mapę śmiertelnych wypadków. Ma zwrócić uwagę na bezpieczeństwo

Na zdjęciu: Latem 2019 roku na drogach Kujaw i Pomorza doszło do ponad 200 wypadków.

Fot. Maciej Rejment/archiwum

Policja, tak jak w zeszłym roku, na czas wakacji uruchamia mapę śmiertelnych wypadków drogowych. Tegoroczna edycja zyska nowe funkcjonalności.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbył się briefing, którego tematem była inauguracja „Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym – Wakacje 2020” oraz kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek letni. Podczas briefingu przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas zbliżających się wakacji.

Na wczorajszej (25 czerwca) konferencji prasowej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy funkcjonariusze omówili uruchomienie mapy wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym „Wakacje 2020”. Tak jak w 2019 roku, każdego dnia, przez okres wakacji (od 26 czerwca do 1 września), prezentowana będzie mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym – podkreśla policja. W tym roku nową funkcjonalnością mapy będzie możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu – czyli rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryć będzie się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze – przypominają mundurowi. Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym „Wakacje 2020” będzie przez okres wakacji wyświetlana na ekranach firmy Screen Network, znajdujących się na terenie kraju.


LINK DO POLICYJNEJ MAPY ŚMIERTELNYCH WYPADKÓW DROGOWYCH – WAKACJE 2020


W ubiegłym roku bilans wakacyjnych zdarzeń na drogach Kujaw i Pomorza był tragiczny – odnotowano ponad 200 wypadków, w których zginęło 55 osób, a 200 zostało rannych. Do wielu zdarzeń doszło na samym początku wakacji – do 9 lipca 2019 roku odnotowano aż dwanaście wypadków, w których zginęła przynajmniej jedna osoba.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści