Bydgoszcz
0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 1 • L -1
9C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicja z Fordonu kontrolowała pasażerów autobusów i tramwajów. „Kilkanaście przypadków nieprawidłowo założonych maseczek”
andersa gieryna
10.09.2020 | 21:42

Policja z Fordonu kontrolowała pasażerów autobusów i tramwajów. „Kilkanaście przypadków nieprawidłowo założonych maseczek”

Na zdjęciu: Policjanci z Fordonu skontrolowali m.in. pasażerów linii tramwajowych kursujących przez Fordon.

Fot. KWP Bydgoszcz

W ostatnich dniach fordońscy dzielnicowi po raz kolejny kontrolowali przestrzeganie obowiązku zakrywania ust oraz nosa przez pasażerów komunikacji publicznej.

W dniach od 8 do 10 września funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Fordonie codziennie – i to kilka razy w ciągu każdego dnia, zwłaszcza w godzinach szczytu – dokonywali kontroli przestrzegania obowiązku zakrywania ust oraz nosa przez pasażerów transportu publicznego. Ponadto, mundurowi przypominali podróżującym mieszkańcom Fordonu i nie tylko o konieczności stosowania się do nakazów oraz zaleceń podczas przemieszczania się środkami komunikacji publicznej, związanych ze zwalczaniem koronawirusa. – Funkcjonariusze tłumaczyli, dlaczego tak ważne jest zakrywanie ust oraz nosa w tramwaju i w autobusie – relacjonuje asp. szt. Łukasz Lewandowski.

Łącznie przez okres trzech dni fordońscy stróże prawa skontrolowali 53 autobusy i 18 tramwajów. W trakcie kontroli ujawnili oni kilkanaście wykroczeń, które dotyczyły nieprawidłowo założonych maseczek – głównie dotyczyły one niezakrywania nosa. Wobec tych osób policjanci zastosowali pouczenia. Mundurowi przypominają, że za lekceważenie obowiązku zakrywania ust i nosa grozi mandat karny w wysokości do 500 złotych, a nawet kara nałożona przez sanepid, której maksymalna wysokość to 30 tysięcy złotych.

To kolejna akcja fordońskich policjantów związana ze sprawdzaniem, czy pasażerowie środków transportu publicznego stosują się do nakazu zasłaniania ust i nosa. Pierwsza taka kontrola odbyła się w połowie sierpnia. Wcześniej stróże prawa, wspólnie z pracownikami z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bydgoszczy sprawdzali, czy klienci fordońskich marketów noszą maseczki.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Witold
Witold
5 miesięcy temu

Co za banda! która jeszcze nigdy na oczy nie widziała prawdziwej pandemii, nie tej wyimaginowanej jak ma to miejsce teraz, ludzka głupota nie zna granic… Wstyd! A tak na marginesie Szumowski pozdrawia Was ze słonecznej Hiszpanii 😉

Swiadomy
Swiadomy
5 miesięcy temu

Jak powiedzial szef SANEPIDu maseczki nic nie daja to tylko narzedzie kontroli tlumu .
No prosze , jak to ladnie dziala.

Kiedy Polacy sie obudza??

Powiązane treści