Bydgoszcz
-15C
Słonecznie
85% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H -14 • L -15
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPolicja zajęła się meczem A klasy. Kilkudziesięciu kibiców z zarzutami
zagłębie piechcin, stadion - google
29.12.2017 | 19:49

Policja zajęła się meczem A klasy. Kilkudziesięciu kibiców z zarzutami

Wśród kibiców byli nieletni.

Na zdjęciu: Sąd zajmie się zajściami na stadionie Zagłębia Piechcin.

Fot. Google

Do Sądu Rejonowego w Szubinie trafiły już pierwsze wnioski o ukaranie kibiców Zagłębia Piechcin, którzy w październiku zakłócali porządek publiczny na meczu pomiędzy ich drużyną a Dębem Barcin. Pośród nich było pięciu nieletnich.

Do Sądu Rejonowego w Szubinie trafiły już pierwsze wnioski o ukaranie kibiców Zagłębia Piechcin, którzy 7 października na stadionie w Piechcinie zakłócali porządek publiczny podczas meczu między ich drużyną a Dębem Barcin (skończyło się bezbramkowym remisem). – Ich zachowanie było dalekie od kulturalnego dopingu. Mężczyźni od samego początku zachowywali się głośno i wykrzykiwali nieprzyzwoite słowa, kilku z nich piło alkohol, zaśmiecali trybuny butelkami i puszkami po piwie, a w trakcie meczu rozwiesili transparent o obraźliwej treści. Ponadto skakali po ławkach i wymachiwali flagami. Nie reagowali na polecenia wydawane im przez funkcjonariuszy policji. Po rozpoczęciu meczu kilku z nich odpaliło race dymne, co skutkowało przerwaniem meczu na kilka minut – wylicza mł. asp. Wioleta Burzych z KPP w Żninie.

Mundurowi zebrali obszerny materiał dowodowy m.in. w postaci nagrań i fotografii, który pozwolił na przedstawienie zarzutów 42 osobom (w wieku od 17 do 32 lat). Prócz zakłócania porządku publicznego o charakterze chuligańskim siedmiu z nich usłyszało dodatkowo zarzut spożywania alkoholu w miejscu zabronionym. Niewłaściwe zachowanie pięciu nieletnich (od 14 do 16 lat) oceni sędzia III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w Szubinie, do którego barcińscy mundurowi również skierowali materiały.


Powiązane treści