Bydgoszcz
26C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 26 • L 26
20C
Pon
22C
Wt
17C
Sr
20C
Czw
21C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPolicja zajęła się meczem A klasy. Kilkudziesięciu kibiców z zarzutami
zagłębie piechcin, stadion - google
29.12.2017 | 19:49

Policja zajęła się meczem A klasy. Kilkudziesięciu kibiców z zarzutami

Wśród kibiców byli nieletni.

Na zdjęciu: Sąd zajmie się zajściami na stadionie Zagłębia Piechcin.

Fot. Google

Do Sądu Rejonowego w Szubinie trafiły już pierwsze wnioski o ukaranie kibiców Zagłębia Piechcin, którzy w październiku zakłócali porządek publiczny na meczu pomiędzy ich drużyną a Dębem Barcin. Pośród nich było pięciu nieletnich.

Do Sądu Rejonowego w Szubinie trafiły już pierwsze wnioski o ukaranie kibiców Zagłębia Piechcin, którzy 7 października na stadionie w Piechcinie zakłócali porządek publiczny podczas meczu między ich drużyną a Dębem Barcin (skończyło się bezbramkowym remisem). – Ich zachowanie było dalekie od kulturalnego dopingu. Mężczyźni od samego początku zachowywali się głośno i wykrzykiwali nieprzyzwoite słowa, kilku z nich piło alkohol, zaśmiecali trybuny butelkami i puszkami po piwie, a w trakcie meczu rozwiesili transparent o obraźliwej treści. Ponadto skakali po ławkach i wymachiwali flagami. Nie reagowali na polecenia wydawane im przez funkcjonariuszy policji. Po rozpoczęciu meczu kilku z nich odpaliło race dymne, co skutkowało przerwaniem meczu na kilka minut – wylicza mł. asp. Wioleta Burzych z KPP w Żninie.

Mundurowi zebrali obszerny materiał dowodowy m.in. w postaci nagrań i fotografii, który pozwolił na przedstawienie zarzutów 42 osobom (w wieku od 17 do 32 lat). Prócz zakłócania porządku publicznego o charakterze chuligańskim siedmiu z nich usłyszało dodatkowo zarzut spożywania alkoholu w miejscu zabronionym. Niewłaściwe zachowanie pięciu nieletnich (od 14 do 16 lat) oceni sędzia III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w Szubinie, do którego barcińscy mundurowi również skierowali materiały.


Powiązane treści