Bydgoszcz
16C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 18 • L 15
16C
Sr
19C
Czw
24C
Pt
17C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePolicja zamknęła interes dwóch braci. W pomieszczeniach po sklepach prowadzili plantację marihuany
30.08.2018 | 11:02

Policja zamknęła interes dwóch braci. W pomieszczeniach po sklepach prowadzili plantację marihuany

Na zdjęciu: Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 200 krzaków konopi.

Fot. KPP Inowrocław

Policja z Kruszwicy zabezpieczyła 237 krzaków konopi. Były one hodowane przez dwóch braci w pomieszczeniach po dawnych sklepach na terenie gminy Kruszwica i Jeziora Wielkie.

Akcja mundurowych rozpoczęła się w miniony poniedziałek. Po wytypowaniu pomieszczenia, w którym mogą znajdować się niedozwolone środki, funkcjonariusze wkroczyli na miejsce. Zgodnie z przewidywaniami, w lokalu prowadzono plantację marihuany – policjanci ujawnili łącznie 127 krzaków konopi w różnej fazie wzrostu oraz urządzenia służące do uprawy. W drugim pomieszczeniu, znajdującym się na terenie gminy Jeziora Wielkie odkryto 110 krzaków.

Do sprawy zatrzymano dwóch braci, mieszkających w powiecie aleksandrowskim. 32 i 34-latkowi postawiono zarzuty obrotu niedozwolonymi środkami, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował, że mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.