Bydgoszcz
18C
Przelotne opady
74% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 19 • L 18
23C
Czw
21C
Pt
24C
Sob
18C
Nd
24C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicja zatrzymała wędkarza za łowienie ryb na Kanale Bydgoskim
wędkarstwo bydgoszcz
31.03.2021 | 09:05

Policja zatrzymała wędkarza za łowienie ryb na Kanale Bydgoskim

Na zdjęciu: 51-latek został zatrzymany za nielegalny połów ryb w okresie ochronnym.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci zatrzymali wędkarza, którzy złamał zakaz połowu ryb na Kanale Bydgoskim. Zgodnie z uchwałą zarządu województwa, od 1 grudnia do 31 marca na terenie wód kanału od śluzy Okole do ujścia rzeki Brdy obowiązuje okres ochronny. Podobne zasady każdego roku obowiązują także na rzece Brdzie.

Każdego roku, zgodnie z rozporządzeniem wojewody kujawsko-pomorskiego, w okresie od 15 marca do 31 maja obowiązuje zakaz połowu ryb na rzece Brdzie. Uchwałą Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego okres ochronny dla ryb w okresie od 1 grudnia do 31 marca obejmuje również obszar wód Kanału Bydgoskiego od śluzy Okole do ujścia rzeki Brdy oraz obszar rzeki Brdy 150 metrów powyżej i 100 metrów poniżej ujścia Kanału Bydgoskiego do Brdy. – Dlatego też bydgoscy „wodniacy” reagują na wszelkie wykroczenia i przestępstwa popełniane w oparciu o te przepisy oraz ustawę o rybactwie śródlądowym – podkreśla podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Właśnie w oparciu o ustawę o rybactwie śródlądowym odpowie 51-latek, który w minioną niedzielę (28 marca) łowiły ryby nad Kanałem Bydgoskim w okolicy śluzy Okole. Mężczyzna dokonywał tego we wspomnianym okresie ochronnym dla ryb. – Zobaczyli to policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych bydgoskiej komendy, którzy pełnili służbę patrolując tereny w rejonie Brdy oraz Kanału Bydgoskiego. Mężczyzna został wylegitymowany oraz poinformowany o popełnieniu przestępstwa z uwagi na okres ochronny dla ryb. Zgodnie z przepisami został mu zabezpieczony sprzęt wędkarski – relacjonuje podkom. Kowalska.

Wędkarzowi zostało wystawione wezwanie do stawiennictwa na posterunku policji na Osowej Górze, gdzie usłyszy zarzut dotyczący nielegalnego połowu ryb. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
4 miesięcy temu

Ja pier….lockdown, obostrzenia obywatele nie mają co ze sobą zrobić a oni wśród wędkarzy szukają przestępców. Zapytam wprost to ten wędkarz lepiej jakbym na szubienicy zawisnął niz odpoczął na łonie natury. Zapewne kursował z prądem „nasza policja” już o to zadba. Słabe i żenada PiS policji, a może milicji

Powiązane treści