Bydgoszcz
21C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 22 • L 19
15C
Sob
15C
Nd
14C
Pon
15C
Wt
12C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPolicja złapała sprawcę okrutnej śmierci kota. Zwierzę zostało kopnięte
policja Bydgoszcz
22.01.2019 | 18:10

Policja złapała sprawcę okrutnej śmierci kota. Zwierzę zostało kopnięte

Na zdjęciu: archiwum

Fot. MR

Policja złapała czterech sprawców uszkodzenia mienia na terenie powiatu brodnickiego. Sprawa ma bardzo bulwersujący wydźwięk – w trakcie dokonywania aktu przemocy jeden z nich kopnął kota, który w wyniku poniesionych obrażeń zginął. 26-letni mężczyzna odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 stycznia w jednej z miejscowości w pobliżu Brodnicy. Jak relacjonuje mł. asp. Magdalena Dobrzyńska z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, czterech młodych mężczyzn chciało wymusić zwrot długu, wynoszącego 200 złotych. Napastnicy, używając kijów baseballowych wybili szyby w oknach budynku, gdzie mieszkał rzekomy dłużnik i uszkodzili zaparkowany na posesji samochód marki audi.

Jeden z napastników wykazał się jednak szczególnym okrucieństwem – wyładował on bowiem agresję wyładował na napotkanym na terenie posesji kocie. Mężczyzna kopnął zwierzę, powodując jego śmierć. Po dokonaniu haniebnych czynów sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Już w niedzielę, 20 stycznia zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 lat. Kolejni dwaj (19 i 20-latek) następnego dnia sami zgłosili się do komendy. Wszyscy usłyszeli zarzuty stosowania przemocy lub gróźb w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności i uszkodzenia mienia. Jeden ze sprawców – 26-letni mężczyzna – odpowie dodatkowo za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

We wtorek policjanci doprowadzili wszystkich do prokuratury, gdzie zapadną decyzje co do dalszego ich losu. Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści