Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policjanci latali dronem nad Bydgoszczą. Posypały się mandaty [WIDEO]

Dodano: 10.01.2022 | 12:48

Na zdjęciu: Policjanci obserwowali skrzyżowanie ul. Nakielskiej z Wrocławską.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policja regularnie prowadzi obserwacje ruchliwych skrzyżowań z drona. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze przyglądali się skrzyżowaniu ul. Nakielskiej z Wrocławską w Bydgoszczy.

Kamera drona obserwowała kierujących oraz pieszych, którzy nie stosowali się do obowiązujących w tym miejscu przepisów, a przede wszystkim nie ustąpili pierwszeństwa, jechali po powierzchni wyłączonej z ruchu oraz przechodzili w miejscu niedozwolonym.

Obsługa drona zwracała uwagę na tych, dla których przepisy ruchu drogowego nie miały znaczenia. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z bydgoskiej drogówki, który kilkaset metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy lub pieszego – mówi kom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

W trakcie działań policjanci ujawnili łącznie osiem wykroczeń – siedmiu z nich dopuścili się kierujący pojazdami, a jednego pieszy. Policjanci ukarali wszystkich mandatami karnymi. Dwaj kierowcy otrzymali mandat karny w wysokości 1500 złotych. Taką karę przewiduje nowy taryfikator za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych.

Policjanci zapowiadają, że działania z wykorzystaniem drona będą organizowane cyklicznie. – Nagrania z jego kamer ułatwiają mundurowym identyfikację sprawców wykroczeń – wyjaśnia kom. Kowalska.

0 0 votes
Article Rating
Policjanci latali dronem nad Bydgoszczą. Posypały się mandaty [WIDEO]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments