Bydgoszcz
2C
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 2 • L 2
9C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
3C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci na Glinkach wykorzystali monitoring. Posypały się kary dla pieszych
policja bydgoszcz
16.02.2019 | 07:40

Policjanci na Glinkach wykorzystali monitoring. Posypały się kary dla pieszych

Na zdjęciu: Policjanci przyglądali się kierowcom i pieszym na Glinkach.

Fot. SG

W piątek bydgoscy policjanci wykorzystali mobilne centrum monitoringu do kontrolowania kierowców. Pod lupę wzięli tych, którzy podróżowali w rejonie ul. Glinki.

W godzinach porannych kamery skupiono na przejściu dla pieszych. Policjanci sprawdzali, czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do sygnalizacji świetlnej i czy piesi korzystają z przejść. Informacja o zarejestrowanych wykroczeniach była natychmiast przekazywana do patrolu drogówki, który kilkaset metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd lub pieszego.

W trakcie opisywanych działań policjanci ujawnili osiem wykroczeń, których dopuścili się piesi. Mundurowi nałożyli na niezdyscyplinowanych użytkowników dróg cztery mandaty karne, a w pozostałych czterech przypadkach zastosowali pouczenie. Zaznaczyć należy, że funkcjonariusze nie ujawnili podczas działań żadnego wykroczenia popełnionego przez kierujących pojazdami – mówi podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze zapowiadają, że takie działania będą prowadzić cyklicznie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mnm
mnm
2 lat temu

Przechodzenie w miejscach nie oznaczonych i czerwonym świetle na własną odpowiedzialność, nie jesteśmy małymi dziećmi żeby nas ze wszystkim kontrolować ! Ciągłe zakazy i nakazy niby dla naszego bezpieczeństwa ,byle chapać kase..

rodan
rodan
2 lat temu

brawo . takich działań powinno być więcej dla naszego (kierowcy) i waszego ( piesi )bezpieczeństwa.

0/0
0/0
2 lat temu

szkoda że nie można się wypowiedzieć na tematy inne a tylko w sprawach mało ważnych

seb.zet
seb.zet
1 rok temu

niech ruszą się lepiej na skrzyżowanie glinki – komuny paryskiej i obecny tam zakaz skrętu w lewo od gordona w komuny. 7 wykroczeń w 2 godziny?? tam tyle w kwadrans złapią. po coś te znaki drogowe są i przepisy ruchu drogowego…budżet województwa szybko zasilą mandatami od kierowców, którzy prawko chyba w czipsach wygrali.

Powiązane treści