Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNW
H 4 • L 3
2C
Pon
1C
Wt
-1C
Sr
-1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci obserwowali kierowców na rondzie Toruńskim. Co zauważyli?
policja, rondo toriuńskie, kontrola - kwp
22.11.2018 | 13:28

Policjanci obserwowali kierowców na rondzie Toruńskim. Co zauważyli?

Na zdjęciu: Policjanci kontrolowali kierowców na rondzie Toruńskim.

Fot. mat. prasowe KWP

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy obserwowali ruch pojazdów na rondzie Toruńskim w Bydgoszczy. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. Policyjne kamery namierzały kierowców, którzy łamali przepisy ruchu drogowego.

Wczoraj (21.11.2018) po południu przez blisko godzinę w rejonie ronda Toruńskiego w Bydgoszczy, policjanci przeprowadzili działania z użyciem Mobilnego Centrum Monitoringu. Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały kierujących, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania, a przede wszystkim sygnalizacji świetlnej i wjeżdżali na rondo na czerwonym świetle. Obsługa monitoringu zwracała uwagę na tych, dla których światło czerwone nie miało znaczenia. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z bydgoskiej drogówki, który kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i rozliczał niezdyscyplinowanego kierowcę.

W trakcie blisko godzinnej akcji i mimo sporego natężenia ruchu drogowego na rondzie policjanci ujawnili tylko dwóch kierowców, którzy wjechali na czerwonym świetle na skrzyżowaniu.

Tego typu działania bydgoskich policjantów będą organizowane cyklicznie.

 

 


Powiązane treści