Bydgoszcz
10C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 12 • L 9
15C
Pt
15C
Sob
16C
Nd
14C
Pon
15C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci obserwowali kierowców na rondzie Toruńskim. Co zauważyli?
policja, rondo toriuńskie, kontrola - kwp
22.11.2018 | 13:28

Policjanci obserwowali kierowców na rondzie Toruńskim. Co zauważyli?

Na zdjęciu: Policjanci kontrolowali kierowców na rondzie Toruńskim.

Fot. mat. prasowe KWP

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy obserwowali ruch pojazdów na rondzie Toruńskim w Bydgoszczy. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. Policyjne kamery namierzały kierowców, którzy łamali przepisy ruchu drogowego.

Wczoraj (21.11.2018) po południu przez blisko godzinę w rejonie ronda Toruńskiego w Bydgoszczy, policjanci przeprowadzili działania z użyciem Mobilnego Centrum Monitoringu. Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały kierujących, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania, a przede wszystkim sygnalizacji świetlnej i wjeżdżali na rondo na czerwonym świetle. Obsługa monitoringu zwracała uwagę na tych, dla których światło czerwone nie miało znaczenia. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z bydgoskiej drogówki, który kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i rozliczał niezdyscyplinowanego kierowcę.

W trakcie blisko godzinnej akcji i mimo sporego natężenia ruchu drogowego na rondzie policjanci ujawnili tylko dwóch kierowców, którzy wjechali na czerwonym świetle na skrzyżowaniu.

Tego typu działania bydgoskich policjantów będą organizowane cyklicznie.

 

 


Powiązane treści