Bydgoszcz
1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 3 • L -1
4C
Nd
8C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePolicjanci obserwowali ruch na DK10. Ponad stu kierowców złapanych na przekroczeniu prędkości!
04.02.2021 | 10:43

Policjanci obserwowali ruch na DK10. Ponad stu kierowców złapanych na przekroczeniu prędkości!

Na zdjęciu: Policjanci prowadzili działania na drodze krajowej nr 10.

Fot. Szymon Fiałkowski

Policjanci z województwa kujawsko-pomorskiego prowadzili działania „Prędkość DK10′. Skontrolowali ponad 200 pojazdów.

W środowych działaniach brali udział funkcjonariusze z powiatów: bydgoskiego, toruńskiego, nakielskiego i lipnowskiego. Na drodze krajowej nr 10 pojawiły się oznakowane i nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory.

Celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na całej długości nadzorowanej drogi krajowej, ograniczenie zdarzeń zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym oraz ujawnienie przestępstw i wykroczeń, w szczególności związanych z nieprzestrzeganiem obowiązujących ograniczeń – wyjaśnia st. asp. Remigiusz Rakowski z WRD KWP Bydgoszcz

W działaniach wzięło udział 34 policjantów. Skontrolowali oni 208 pojazdów i ujawnili 117 przekroczeń prędkości. – Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie kierowania pojazdami, zwłaszcza na drogach, gdzie rozwijane są duże prędkości. Tego typu działania będą przeprowadzane cyklicznie, również na innych drogach naszego województwa – dodaje st. asp. Rakowski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
23 dni temu

To nie powinna być akcja policji, tylko stałe działanie na tej drodze. Poprawa bezpieczeństwa bez aktywnych działań policji nie jest możliwa.

Franek
Franek
23 dni temu

Tylko 50% przekroczyło prędkość? Ciekawe, może było info na janosikach, że nieoznakowani w pobliżu. Spodziewałbym się co najmniej 80% przekroczeń, jak nie więcej.

Powiązane treści