Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Policjanci obserwowali zachowania kierowców i pieszych w Fordonie. Nie obyło się bez mandatów

Dodano: 03.07.2022 | 17:57

Na zdjęciu: Policjanci obserwowali zachowania kierowców i pieszych w rejonie skrzyżowania ul. Fordońskiej i Brzechwy.

Fot. KWP Bydgoszcz / kadr z nagrania

Bydgoscy policjanci kolejny raz użyli drona do tego, aby obserwować zachowania kierowców i pieszych na drogach. To w ramach przeprowadzonej przez nich akcji „Bezpieczny pieszy”.

Działania przeprowadzone przez funkcjonariuszy były ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym. Jak mówią policjanci, to właśnie piesi są najbardziej narażeni w przypadku wypadków drogowych na uszczerbek na zdrowiu bądź nawet utratę życia.

Tym razem swoją akcję, policjanci przeprowadzili w środę (29 czerwca) w rejonie skrzyżowania Fordońskiej i Brzechwy. – W ramach działań policjanci zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych. Bacznie też przyglądali się „niechronionym uczestnikom”, czy nie łamią przepisów ruchu drogowego – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i dodaje, że do obserwacji użyty został dron.


CZYTAJ WIĘCEJ: Nocny wypadek na skrzyżowaniu Kamiennej i Sułkowskiego. Pięć osób rannych!


W trakcie działań, ujawniono 130 wykroczeń, jakie w stosunku do pieszych popełnili kierujący. – Wykroczenia, na które funkcjonariusze zwracali uwagę to m.in. nieudzielanie pierwszeństwa pieszym, omijanie pojazdu ustępującego pierwszeństwa pieszym, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, przekraczanie prędkości w rejonie przejścia dla pieszych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Natomiast w odniesieniu do pieszych to głównie przechodzenie w miejscu niedozwolonym czy niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej – wylicza Kowalska. Podczas akcji, 62 kierowców ukarano mandatem, 64 zostało pouczonych, a w przypadku kolejnych 4 sporządzony zostanie wniosek do sądu o ich ukaranie.

Także piesi byli na bakier z zachowaniem na drodze. – Policjanci ujawnili 72 wykroczenia popełnione przez pieszych. W stosunku do 7 z nich policjanci zastosowali postępowanie mandatowe, a 65 pouczyli – kończy kom. Lidia Kowalska.

0 0 votes
Article Rating
Policjanci obserwowali zachowania kierowców i pieszych w Fordonie. Nie obyło się bez mandatów
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kajetan
Kajetan
1 rok temu

no ale że co? ten z lewej miał poczekać na tego z prawej? po drugiej stronie jest podobna sytuacja, zdjęcie niczego tutaj nie oddaje, kierowcy w takim szyku mogli już jechać jakiś czas i wcale to nie oznacza, że auto jadące lewym pasem dokonało manewru wyprzedzania…