Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h WNW
H 5 • L 5
17C
Nd
18C
Pon
22C
Wt
23C
Sr
22C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci odebrali paczkę z narkotykami. Zatrzymania na Błoniu i Kapuściskach
narkotyki bydgoszcz
21.02.2020 | 14:13

Policjanci odebrali paczkę z narkotykami. Zatrzymania na Błoniu i Kapuściskach

Na zdjęciu: Narkotyki, które miały zostać dostarczone do mieszkania na osiedlu Błonie.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy funkcjonariusze zatrzymali dwóch braci, którzy posiadali znaczne ilości narkotyków. Mundurowi przejęli paczkę z ponad 250 gramami dopalaczy, która miała trafić w ręce jednego z nich.

Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową ustalili, że jeden z mieszkańców Kapuścisk posiada zabronione substancje. Ustalenia śledczych doprowadziły ich do mieszkania jego brata na bydgoskim Błoniu, gdzie miała trafić paczka z kolejną porcją narkotyków. Funkcjonariusze przejęli paczkę w trakcie jej dostarczania do mieszkania.

Przeprowadzone wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że znajdowało się w niej ponad 260 gramów dopalacza 3-CMC (metaklefedornu), czyli substancji znajdującej się na liście zabronionych przez Ministerstwo Zdrowia jako zabronionej. 38-letni „właściciel” zabronionych środków został zatrzymany.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Rozbój na osiedlu Leśnym. Sprawcy zatrzymani


Bydgoszczanin trafił przed oblicze prokuratora. Ten, po zapoznaniu się z dowodami w sprawie wystąpił do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego. Sąd aresztował mieszkańca bydgoskich Kapuścisk na trzy miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Za posiadanie środków odurzających odpowie również jego o 9 lat starszy brat, u którego w mieszkaniu policjanci również ujawnili 35 gramów tej samej substancji. Również on został zatrzymany i usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jemu może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści