[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policjanci odnaleźli zaginioną łódź na Zalewie Koronowskim

Dodano: 04.07.2019 | 11:53

Na zdjęciu: Policjanci odnaleźli zaginioną łódź motorową.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy „wodniacy” odnaleźli poszukiwaną łódź motorową na Zalewie Koronowskim. Jej właściciel myślał, że padła ona ofiarą kradzieży.

Na początku lipca funkcjonariusze policji wodnej podczas patrolu po Zalewie Koronowskim zauważyli dryfującą w szuwarach łódź z silnikiem motorowym. Ich uwagę zwrócił fakt, że miała ona pozrywane cumy. Mundurowi postanowili poszukać jej właściciela, lecz po rozmowach z wędkarzami i osobami zamieszkującymi działki przy akwenie nie wpadli na jego trop. Łódź została więc odholowana do przystani Klubu Żeglarskiego „Passat”.

Dwa dni później do Komisariatu Policji w Koronowie zgłosił się mieszkaniec gminy Koronowo, który złożył zawiadomienie o kradzieży jego łodzi wraz z silnikiem. Z jego relacji wynikało, że trzy dni wcześniej pozostawił ją w rejonie jeziora Lipkusz. Szybko okazało się, że była to łódź, którą podczas służby odnaleźli policjanci z bydgoskiej komendy.

Policyjni „wodniacy” przypominają o konieczności odpowiedniego zabezpieczenia łodzi przed kradzieżą, oraz na wypadek gwałtownych zmian pogodowych, które mogą doprowadzić do zerwania jej z miejsca cumowania. Należy również pamiętać o odpowiednim oznakowaniu łodzi w zależności od jej przeznaczenia – przekazuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments