Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policjanci odzyskali cenny obraz. Złapali też sprawcę jego kradzieży

Dodano: 16.07.2020 | 17:26

Na zdjęciu: Policja.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Włocławscy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży obrazu z jednego z lokali w mieście. W wyniku intensywnej pracy odzyskali także utracony łup. Złodziej usłyszał już zarzuty i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu ponad 7 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend, w jednym z lokali we Włocławku – jedna z osób biesiadujących w nim tuż przed wyjściem zdjęła ze ściany obraz Urszuli Tekieli „Madame XI”. Jego wartość szacowana jest na kilka tysięcy złotych. Kradzież dzieła sztuki – już po wyjściu klientów – spostrzegła kelnerka pracująca w lokalu. Zdarzenie zostało jednak zarejestrowane przez monitoring – właściciel rozpoznał jednego z imprezujących mężczyzn.

Włocławscy kryminalni, dysponując pozyskanymi informacjami i zapisem monitoringu, rozpoczęli intensywne działania zmierzające do zatrzymania złodzieja. Po zweryfikowaniu uzyskanych danych oraz na podstawie własnych ustaleń namierzyli sprawcę kradzieży. Gdy policjanci pojechali go zatrzymać, okazało się, że mężczyzna właśnie zgłosił się na komendę.

45-latek przyznał się do kradzieży obrazu tłumacząc się lekkomyślnością i tym, że w momencie zdjęcia go ze ściany był pijany. Mieszkaniec Włocławka usłyszał zarzut kradzieży. Okazało się, że nie był to jego pierwszy taki wybryk, stąd też czeka go surowsza kara. Włocławska policja podała również, że dzięki pracy funkcjonariuszy udało się odnaleźć obraz – w niezmienionym stanie powrócił on do właściciela.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments