Bydgoszcz
2C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 2 • L 2
8C
Pt
8C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
8C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci odzyskali skradziony eksponat z wystawy Polonii. Złodziejami okazali się być dwaj bracia
kradzież bydgoszcz
30.07.2020 | 15:55

Policjanci odzyskali skradziony eksponat z wystawy Polonii. Złodziejami okazali się być dwaj bracia

Na zdjęciu: Policjanci odzyskali skradzioną szarfę Polonii, przyznaną za zdobycie drużynowego wicemistrzostwa Polski na żużlu w 1953 roku.

Fot. KWP Bydgoszcz

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali dwóch braci podejrzanych o kradzież słynnej szarfy za drużynowe wicemistrzostwo Polski na żużlu z 1953 roku. Policjanci odzyskali też skradzione mienie. Do namierzenia sprawców przyczyniła się między innymi publikacja wizerunków mężczyzn.

Do zdarzenia doszło blisko dwa tygodnie temu (dokładnie 19 lipca) podczas wystawy zorganizowanej na terenie Opery Nova przy ulicy Focha 5 w Bydgoszczy. Skradziono wówczas szafrę za drużynowe wicemistrzostwo Polski na żużlu z 1953 roku. – Dla właściciela była to przede wszystkim bardzo cenna sentymentalnie rzecz uwieczniająca sukces sportowego wydarzenia – podkreśla kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. Na szczęście moment kradzieży eksponatu zarejestrowały kamery monitoringu Opery.

Na nagraniu było widać jak jeden z młodych mężczyzn odwiedzających wystawę, ubrany w niebisko-białą koszulkę i jasne krótkie spodenki, wykorzystując moment nieuwagi odwiedzających, zabrał szarfę z manekina i schował pod koszulkę, po czym z innymi dwoma osobami wyszedł z budynku – relacjonuje kom. Słomski. Pokrzywdzony zgłosił kradzież policjantom z komisariatu na Śródmieściu. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, którzy zabezpieczyli i przeanalizowali nagranie z monitoringu. Następnie postanowili opublikować wizerunek sprawcy oraz osób, mogących mieć związek z przestępstwem. To przyniosło natychmiastowy efekt.

Dzisiaj (30 lipca) funkcjonariusze namierzyli podejrzewanych – zatrzymani to dwaj bracia: 31 i 23-latek. W momencie zatrzymania nie mieli przy sobie skradzionej szarfy – jak się okazało, była ona w posiadaniu ich kolegi. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Bracia zostali doprowadzeni do komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. Tam śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzuty dotyczące kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści