Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 1 • L -1
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
4C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci podsumowali pierwsze cztery miesiące roku na drogach. Zginęło 40 osób w 211 wypadkach
policja_na sygnale_wypadek_KMP Bydgoszcz
19.05.2020 | 09:51

Policjanci podsumowali pierwsze cztery miesiące roku na drogach. Zginęło 40 osób w 211 wypadkach

Najnowsze dane przedstawiła Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Na terenie Kujaw i Pomorza doszło w pierwszych czterech miesiącach tego roku do 211 wypadków drogowych.

Fot. KWP Bydgoszcz

211 – tyle wypadków miało miejsce w pierwszych czterech miesiącach tego roku na drogach Kujaw i Pomorza. – Ich główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze – mówią funkcjonariusze.

Jak wynika z danych Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy tylko od stycznia do kwietnia br. doszło na drogach naszego regionu do 211 wypadków drogowych. Zginęło w nich 40 osób, a 205 zostało rannych.

– Główną przyczyną wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących pojazdami było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (to 27,2% wszystkich zdarzeń – red.) – mówi asp. Remigiusz Rakowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Jak zaznacza, kolejnymi przyczynami są nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu (21,4%) i nieprawidłowe zachowanie wobec pieszego (22,5%). – Natomiast główną przyczyną wypadków drogowych spowodowanych przez osoby piesze było nieostrożne wejście na jezdnię przed jadący pojazd (62,5%) – dodaje Rakowski.

Policjanci przygotowali spot „Życie w sekundę”, który uświadamia to jak istotne jest przestrzeganie na drodze ograniczeń prędkości oraz zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. – Głównym celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi pieszych na zagrożenia związane m.in. z nieostrożnym wejściem na przejście w tym bezpośrednio przed jadący pojazd, wejście na przejście spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi – mówią funkcjonariusze.

Działania policjantów mają również na celu uświadamianie i przypominanie kierującym o obowiązku obserwacji drogi i jej otoczenia, zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych w tym zwalnianiu przed nimi oraz ustępowaniu pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. – Niezachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych ma ogromny wpływ na ilość wypadków drogowych – nie ukrywają funkcjonariusze.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści