[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policjanci pomogli potrzebującej mieszkance Fordonu. Przygotowali dla niej paczkę

Dodano: 22.02.2022 | 11:57

Na zdjęciu: Dzielnicowi z Fordonu zanieśli potrzebującej kobiecie paczkę z niezbędnymi artykułami. Dary zebrali policjanci i pracownicy fordońskiego komisariatu.

Fot. KWP Bydgoszcz

Fordońscy dzielnicowi przygotowali paczkę dla mieszkanki Fordonu będącej w potrzebie.

Policjanci z Fordonu realizowali pomoc prawną polegającą na przesłuchaniu mieszkanki Fordonu. Po jego zakończeniu funkcjonariusze zaniepokoili się warunkami, w których mieszkała. Warunki bytowe, wskazywały, że kobieta żyje skromnie i brakuje jej wielu potrzebnych rzeczy.

W dalszej rozmowie ustalili, że bydgoszczanka mieszka sama. Partner życiowy zmarł niedawno na nowotwór, a ona sama utrzymuje się z niewielkiej renty z uwagi na doznany wypadek. Większość dochodu przeznacza na opłatę bieżących rachunków, w tym głównie za mieszkanie i media – opisuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Dzielnicowi uzyskali też informację, że kobieta potrzebuje podstawowych środków czystości, żywności długoterminowej, koca i pościeli. W zbiórkę włączyli się pracownicy i policjanci z fordońskiego komisariatu, którzy w kilka dni zebrali potrzebne rzeczy.

Dary, których nawet nie pomieścił duży bagażnik policyjnego radiowozu zostały przekazane potrzebującej kobiecie. Wizyta dzielnicowych wzbudziła u obdarowanej wielkie emocje. Ponadto sami dzielnicowi obiecali kobiecie pomoc mającą na celu uzyskanie świadczeń socjalnych – dodaje komisarz.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy właściciel terenu Nordica w Fordonie uporządkował działkę. Wiemy, dlaczego

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments