Bydgoszcz
1C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 2 • L 0
9C
Wt
9C
Sr
5C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci pracowali w centrum Bydgoszczy. Obserwowali kierowców i pieszych
25.09.2020 | 18:44

Policjanci pracowali w centrum Bydgoszczy. Obserwowali kierowców i pieszych

Na zdjęciu: Policjanci kontrolowali przejście dla pieszych na ul. Poznańskiej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Policjanci z bydgoskiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania w mieście, wykorzystując Mobilne Centrum Monitoringu. Tym razem pod lupę funkcjonariusze wzięli przejście dla pieszych przy ulicy Poznańskiej w Bydgoszczy.

Wczoraj (24.09.2020) przed południem policjanci z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego obserwowali przejście dla pieszych przy ulicy Poznańskiej (na wysokości ulicy Chwytowo). Bezpieczeństwo pieszych to jedno z priorytetowych zadań funkcjonariuszy „drogówki”. Przepisy ruchu drogowego jasno regulują  zasady zachowania  na przejściach dla pieszych. Kierowcy są zobowiązani  do zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia, a w szczególności ustąpić pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu.

Do działań wykorzystano Mobilne Centrum Monitoringu, które obserwowało sytuację na przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze zwracali uwagę m.in. na nieudzielanie pierwszeństwa pieszym, omijanie pojazdu ustępującego pierwszeństwa pieszym czy wyprzedzanie na przejściach dla pieszych. Wszystko po to, by eliminować nieprawidłowe zachowania kierowców względem pieszych i pieszych względem kierowców.

W trakcie dwugodzinnych działań, policjanci ujawnili łącznie 10 wykroczeń. Nałożyli na kierujących sześć mandatów karnych za nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych. Wobec czterech kierowców zastosowali pouczenie.

– Oprócz przestrzegania przepisów ruchu drogowego ważne jest także wzajemne zrozumienie i poszanowanie wszystkich grup uczestników ruchu drogowego. Każdy z nas ma prawo do znajdowania się na drodze, poruszania się po niej, a przede wszystkich każdy z nas ma prawo do bycia na tej drodze bezpiecznym – mówi kom. Przemysław Słomski.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
KoMa
KoMa
5 miesięcy temu

ciekawe kiedy zajmą się pieszymi co łażą na czerwonym i to z dziećmi i palantami na rowerach, którzy stwarzają ogromne zagrożenie i dla pieszych i dla kierowców nie przestrzegając żadnych zasad ani sygnalizacji ani poruszania się po drodze, z chodnika zjeźdzają wprost pod koła na ulicę albo jadąc chodnikiem wjeżdzają znienacka na przejście dla pieszych w taki sposób, że kierowca nie ma szans zareagować albo pędzą po chodniku tak szybko, że o wypadek nie trudno…a nie tylko kierowcy i kierowcy. No i może wreszcie także tymi kierowcami co jadą na czerwonym i nie tylko ciągle przy Tesco, ale na rondzie… Czytaj więcej »

Max
Max
5 miesięcy temu

Sugeruję też ustawić się koło 6 rano na bronikowskiego przed przejazdem kolejowym gdzie jak rogatki się zamkną to niektórym nie chce się chwilę poczekać i cisną pod prąd, przecinają podwójną ciągłą i wyprzedzają na pasach niejednokrotnie zmuszając wyjeżdżających z flisackiej do ucieczki na chodnik bo walą na czołówkę.

Powiązane treści