Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policjanci przypomnieli o bezpieczeństwie motocyklistów. „Pamiętajmy o równych szansach na drodze”

Dodano: 18.04.2021 | 16:00

Na zdjęciu: Policjanci prowadzili wspólne działania z motocyklistami.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoska drogówka dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Patrz w lusterko, motocykle są wszędzie”. Policjanci wspólnie z motocyklistami z Mundurowego Klubu Motocyklowego RP Region Bydgoszcz przypominali kierowcom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Celem działań było zwrócenie uwagi kierujących samochodami na bezpieczeństwo motocyklistów. – Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia. To czas, kiedy jesteśmy bardziej aktywni, ale to też czas, kiedy miłośnicy jednośladów wyjeżdżają swoimi maszynami na drogi. Większa liczba motocykli na drogach to też sygnał dla kierowców samochodów, aby zwrócili uwagę na bezpieczeństwo motocyklistów – mówi kom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.

Dlatego w sobotę (17.04.2021) przed południem funkcjonariusze z bydgoskiej drogówki wspólnie z motocyklistami  włączyli się w ogólnopolską akcję koordynowaną przez Stowarzyszenie Polski Ruch Motocyklowy. Policjanci wraz z motocyklistami prowadzili kontrole w dwóch punktach, na ul. Fordońskiej (przy skrzyżowaniu z Włościańską) oraz na al. Jana Pawła II (zatoka ITD) w Bydgoszczy, gdzie w tym samym czasie dziesięciu funkcjonariusz szkoliło się z obsługi mierników prędkości.

Funkcjonariusze w trakcie działań mierzyli prędkość kierowców. W trakcie kontroli przypominali im, aby podczas jazdy zachowywali szczególną ostrożność oraz czujność tak, aby każdy uczestnik ruchu drogowego miał równe szanse na drodze. Natomiast motocykliści rozdawali kierowcom naklejki i namawiali ich, by częściej spoglądali w lusterka i wzajemnie szanowali się na drodze – mówi kom. Słomski, dodając, że czasami takie dodatkowe spojrzenie w lusterko może ocalić czyjeś życie lub zdrowie.

Podczas działań policjanci skontrolowali 26 pojazdów. Zatrzymali jeden dowód rejestracyjny. Ujawnili 11 wykroczeń popełnionych przez kierowców i nałożyli na nich siedem mandatów karnych oraz zastosowali cztery pouczenia. Funkcjonariusze zatrzymali też jedno prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments