Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 4 • L 3
8C
Sob
9C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci rozbili agencję towarzyską na Wyżynach. Trzy osoby trafiły za kratki [ZDJĘCIA, WIDEO]
06.03.2020 | 14:26

Policjanci rozbili agencję towarzyską na Wyżynach. Trzy osoby trafiły za kratki [ZDJĘCIA, WIDEO]

Decyzją sądu, trójka zatrzymanych trafiła do tymczasowego aresztu.

Na zdjęciu: W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn i kobietę, których doprowadzono do policyjnego aresztu.

Fot. KWP Bydgoszcz

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy rozbili agencję towarzyską na Wyżynach. W związku ze sprawą zatrzymano trzy osoby, które – decyzją sądu – spędzą w areszcie najbliższe trzy miesiące.

Działalność w jednym z domów agencji towarzyskiej ustalili policjanci z wydziału kryminalnego KWP w Bydgoszczy. Kryminalni w toku czynności pozyskali informacje, że właściciele agencji czerpią korzyści z prostytucji poprzez ułatwianie nierządu oraz dzielenie się z kobietami, które tam „pracowały” zarobkiem w proporcjach 50/50%. – Właściciele agencji, oprócz zabierania kobietom części zarobków, zamieszczali ogłoszenia na portalu internetowym, zorganizowali lokal oraz zapewniali transport, a nawet środki higieny – mówi mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Podczas prowadzonego postępowania, funkcjonariusze ustalili, że w agencji pracowało przynajmniej sześć kobiet, a stałym współpracownikiem był także taksówkarz, który dowoził klientów, a nawet zajmował się werbowaniem do tego typu zajęcia. – Praca śledczych nad tą sprawą pozwoliła na zebranie dowodów świadczących, że agencja działała pod ustalonym adresem przynajmniej rok, a osoby związane z czerpaniem korzyści z prostytucji uczyniły sobie z tego procederu stałe źródło dochodu – przyznaje rzecznik prasowa KWP.

W związku ze sprawą, w miniony wtorek (3 marca) zatrzymano trzy osoby zaangażowane w proceder: małżeństwo oraz wspomnianego już taksówkarza. Cała trójka została już przesłuchana przez prokuratora. – Zatrzymanym osobom, prokurator przedstawił zarzuty popełnienia w okresie od sierpnia 2018 r. do września 2019 r. przestępstw stypizowanych w art. 204 KK – podkreśla rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska. Ów artykuł mówi o tym, że karze do trzech lat pozbawienia wolności podlega osoba, która czerpie korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez inną osobę.

Tuż po przesłuchaniu, śledczy zawnioskowali do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztowania. – Z uwagi na grożącą obawę matactwa procesowego – mówi Adamska-Okońska. W godzinach wieczornych, sąd do tego wniosku się przychylił. Kobieta w wieku 43 lat oraz dwaj mężczyźni: 37- i 53-latek spędzą za kratkami najbliższe trzy miesiące.

Nie jest jednak wykluczone, że w sprawie będą dalsze zatrzymania. Jak słyszymy od śledczych, sprawa ma charakter rozwojowy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wyzwolone
Wyzwolone
1 rok temu

Wielka akcja na pokaz Szkoda że policja porządku z Januszem Mielnikiem nie zrobi Gdzie są narkotyki i bicie poniżanie dziewczyn Dwie agencje prowadzi Sprawę miał w sądzie nikt mu agencji do dziś nie zamknął Ukarali go I jego żonę grzywną A agencje cały czas są otwarte Klienci okradani z kart ściągane pieniądze A normalnych ludzi którzy sobie grzecznie coś prowadzili Nikogo do niczego nie zmuszali Każdy tam był z własnej woli Policja zamyka Nie ma sprawiedliwości na tym świecie Proszę mi to wytłumaczyć bo w głowie Mi się to nie mieści Jedni idą siedzieć A drudzy mimo spraw dalej dzialaja… Czytaj więcej »

Ola.i Niki
Ola.i Niki
1 rok temu

Tak!! Brak mi słów! Zamykaciw prawilnych ludzi! Zajmijcie sie tymi co naprawdę wykorzystują innych! W ryj sie ta sutenerska wyrafinowana Panna śmieje! 20,30,40 50tys w domu schowane! Najebane przepite przecpane gwiazdy meliny i nocne libacje! Ryje dra muzyka ! Rozumieniem wszystkiego na poziomie… trenerka suterka kasę bierze dużą za chwilę mówi że ruda da bez gumy w dwie dziury za piwo i na fajki jej daj i drwi z nich! ZARAZ woła pieniążki 50zl DLA niej NIBY a później wyrywa jej ze za noocle,!! BRAWO policja

Powiązane treści