Bydgoszcz
22C
Słonecznie
54% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 24 • L 21
20C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
18C
Czw
20C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePolicjanci rozpoczęli patrole w Pieczyskach. Na starcie sezonu posypały się mandaty
23.06.2021 | 12:04

Policjanci rozpoczęli patrole w Pieczyskach. Na starcie sezonu posypały się mandaty

Na zdjęciu: W trakcie pierwszych dni patroli na Zalewie Koronowskim policjanci sprawdzali między innymi trzeźwość pływających po akwenie. Podobne kontrole mundurowi będą prowadzili przez całe wakacje.

Fot. KWP Bydgoszcz

Aż osiemnaście mandatów wystawili bydgoscy policjanci podczas pierwszych dni patroli wodnych na Zalewie Koronowskim w rejonie Pieczysk. Podobne kontrole mundurowi będą prowadzili przez cały sezon letni.

Swoją tegoroczną służbę na wodach Zalewu Koronowskiego funkcjonariusze bydgoskiej komendy rozpoczęli w miniony weekend. Upalna pogoda sprawiła, że do łódek czy rowerów wodnych wsiadło wielu amatorów wypoczynku na wodzie. – Faktycznie, wielu mieszkańców naszego regionu postanowiło w ten sposób spędzić wolny czas – potwierdza podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Dlatego też od piątku mundurowi kontrolowali zachowania zarówno odpoczywających na wodzie, jak i na lądzie. – Wraz z początkiem sezonu sprawdzaliśmy łodzie pod kątem ich rejestracji, obowiązkowego wyposażenia w środki ratunkowe, trzeźwości pływających, posiadania uprawnień do kierowania łodzią czy amatorskiego połowu ryb – wylicza Kowalska. I dodaje, że w ramach swoich obowiązków policja sprawdzała także zachowania osób wjeżdżających samochodami do lasów. – Badaliśmy również działania mogące stworzyć zagrożenie pożarowe – uzupełnia Lidia Kowalska.
Efekt – tylko w pierwszy weekend swojej pracy mundurowi nałożyli wspomnianych 18 mandatów. Wykroczenia dotyczyły wjeżdżania autami do lasu, rozpalania tam ognisk czy też braku środków ochronnych na jednostkach pływających.

Bydgoscy „wodniacy” przypominają, że kluczową zasadą nad wodą jest rozwaga. – Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności o własne bezpieczeństwo musimy zadbać sami. Przewidujmy, jakie niebezpieczeństwa może nieść za sobą nasze zachowanie, brawura, popisywanie się przed znajomymi czy alkohol – wskazuje podkom. Kowalska.

Swoje działania na Zalewie Koronowskim policjanci będą prowadzili aż do końca sierpnia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Red
Red
1 miesiąc temu

To niech się teraz zajmą jednostkami pływającymi wyposażonymi w silniki o mocy większej niż dozwolone 60KM…. bo słabo im to idzie…

Powiązane treści