Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policjanci sprawdzali prędkość kierowców. Kilkuset jechało za szybko

Dodano: 11.08.2020 | 10:35

Na zdjęciu: Ponad 800 kierowców przekroczyło prędkość.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z województwa kujawsko-pomorskiego przeprowadzili w niedzielę akcję „Prędkość”. Okazało się, że ponad 800 kierowców jechało za szybko.

Jak tłumaczą policjanci, działania miały zapobiec ewentualnym wypadkom drogowym i wyrobić w kierowcach przeświadczenie, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna zarówno dla nich, jak i dla innych uczestników ruchu.

Policjanci zwracali szczególną uwagę także na trzeźwość kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie innych przepisów.

Akcja trwała od godz. 6:00 do godz. 22:00. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru prędkości często się zmieniała. W działaniach wzięło udział 202 policjantów ruchu drogowego, którzy skontrolowali 1 370 pojazdów. 841 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. – Zdejmijmy nogę z gazu i dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych – mówi mł. asp. Agnieszka Bubień.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments