Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 1 • L -1
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
4C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci sprawdzali prędkość na al. Jana Pawła II. Czterech kierowców wpadło
DK5_Bydgoszcz-Stryszek_b
11.12.2019 | 21:17

Policjanci sprawdzali prędkość na al. Jana Pawła II. Czterech kierowców wpadło

Na zdjęciu: Policjanci kontrolowali ruch na al. Jana Pawła II.

Fot. archiwum/CC

Policjanci z bydgoskiej grupy „SPEED” cały czas są aktywni na terenie miasta i powiatu bydgoskiego. W jednym dniu i to zaledwie w kilka godzin, mundurowi namierzyli czterech kierowców, którym należało zabrać prawo jazdy.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy od 19 lipca funkcjonuje zespół „SPEED”. Jego skład stanowią przede wszystkim policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze do służby wyjeżdżają nieoznakowanymi pojazdami marki BMW z wideorejestratorami, ale także oznakowanymi radiowozami z laserowymi miernikami prędkości.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób – mówi kom. Przemysław Słomski.

W miniony poniedziałek (9.12.2019) policjanci z grupy SPEED w godzinach popołudniowych i wieczornych czuwali nad bezpieczeństwem na drodze. Podczas służby namierzyli czterech kierowców, którzy przekroczyli dwukrotnie dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Wszyscy zostali zatrzymani na al. Jana Pawła II w Bydgoszczy.

Jako pierwszy wpadł kierowca audi, który przekroczył prędkość o 62 km/h (132 na 70). Następnym pojazdem był dodge, który wjeżdżał do Bydgoszczy z prędkością 110 km/h. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Chwilę później zatrzymany został hyundai, który przekroczył prędkość o 54 km/h (104). Natomiast tuż przed 21:00 namierzony został seat. Pojazd jechał z prędkością 116 km/h. W ostatnim przypadku kierujący odmówił przyjęcia mandatu karnego. Sprawa będzie mieć swój finał w sądzie. Funkcjonariusze zatrzymali kierującym prawa jazdy.

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
SwiadomyWalditTomi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomi
Gość
Tomi

A czy pas zieleni nie podnosi w tym miejscu dozwolonej predkosci o 10 km/h?

Waldit
Gość
Waldit

Bzdurne oznaczenie w tym miejscu. Obszar zabudowany na 4 pasmowej drodze!! ( a chwilę wcześniej droga ekspresowa z ograniczeniami do 120 km/h, ) gdzie w tej chwili nie ma żadnego zagrożenia aż do Ronda Toruńskiego, bo jest sygnalizacja świetlna przy Makro ( dla pieszych, a przy okazji dla zjeżdżających do Makro). Minimum 70 km/h. A grupa Speed zamiast patrolować S10, czyli drogę śmierci, ustawia się przy stacji benzynowej i robi wskaźniki. Albo jeździe tam i z powrotem. Pytam? Ile wypadków w ostatnich 10 latach wydarzyło się na odcinku od Makro do węzła z S-10 ( i z powrotem). A tam… Czytaj więcej »

Swiadomy
Gość
Swiadomy

Wiecie ze w londynie , miescie bardzo zatloczonym , o waskich drogach sa ulice , I to wcale nie malo po ktirych mozna jezdzic do 50 mph? Sa to drogi taknjak ta na fotce, na ktirych ya predkosci nie zagraxa nikomu. W Polsce ograniczenia predkosci to jeden wielki absurd . Czasami na 300m odcinku 3 rozne ograniczenia. To jest chore

Powiązane treści