Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
48% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 6 • L 4
6C
Pt
6C
Sob
8C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci sprawdzili zachowanie na przejściach dla pieszych. Jakie rezultaty?
Bdg_Jagiellonska_kam_8_07-2013
01.03.2016 | 09:50

Policjanci sprawdzili zachowanie na przejściach dla pieszych. Jakie rezultaty?

Akcję przeprowadzono w Bydgoszczy, Nowej Wsi Wielkiej i Koronowie.

Na zdjęciu: Akcję przeprowadzono między innymi na ul. Jagiellońskiej.

Fot. Pit1233/ wikipedia (wolna licencja)

Policjanci sprawdzili zachowanie bydgoszczan i mieszkańców pobliskich miejscowości na przejściach dla pieszych. Akcja skutkowała wydaniem kilkudziesięciu mandatów, lecz jak przyznaje nadkom. Maciej Daszkiewicz, w tego typu działaniach chodzi przede wszystkim o uświadomienie kierowców i pieszych.

W ostatnich dniach policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej w Bydgoszczy przeprowadzili akcję „Bezpieczne przejścia”, która miała zwrócić uwagę kierowców i innych uczestników ruchu drogowego na właściwe zachowanie się na drodze. Działania prowadzono w Bydgoszczy na ulicach Nakielskiej, Grunwaldzkiej, Fordońskiej, Wojska Polskiego i Jagiellońskiej oraz w Nowej Wsi Wielkiej i Koronowie.

Podczas akcji 28 kierowców zostało ukaranych mandatem karnym, a w 8 przypadkach policjanci skierują sprawy do sądu z wnioskiem o ukaranie. Mandaty otrzymało również 11 pieszych. Najpoważniejsze wykroczenia dotyczyły m.in. manewru wyprzedzania na przejściu. – W takich akcjach nigdy nie zależy nam na liczbie mandatów – one są narzędziem, które ma niektórym przywrócić wyobraźnię. Przede wszystkim staramy się zwrócić uwagę zarówno kierowców, jak i pieszych, że respektowanie przepisów wpływa na ich bezpieczeństwo – mówi nadkom. Maciej Daszkiewicz z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. W najbliższym czasie policjanci planują powtórzyć akcję.


Powiązane treści