Bydgoszcz
9C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 10 • L 8
13C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPolicjanci świętowali w Bydgoszczy. Były awanse, odznaczenia i piknik rodzinny [ZDJĘCIA]
Święto Policji 2019 - Bydgoszcz - SF (11)
12.07.2019 | 16:29

Policjanci świętowali w Bydgoszczy. Były awanse, odznaczenia i piknik rodzinny [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Centralne uroczystości święta policji odbyły się na płycie bydgoskiego Starego Rynku. Policjanci zostali wyróżnieni medalami i awansami na wyższe stopnie służbowe.

Fot. Szymon Fiałkowski

1393 policjantów odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe, a kolejnych 77 uhonorowano medalami za długoletnią służbę oraz odznaczeniami „Zasłużony policjant”. 

Na płycie Starego Rynku odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. W tym roku wyjątkowego, bo przypada ono w setną rocznicę powstania Policji Państwowej.

Podczas uroczystości odczytano list, jaki skierowała szefowa resortu spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek. – Jesteśmy dumni z waszej służby na rzecz społeczeństwa – napisała Witek, a list odczytała sekretarz stanu w MSWiA Renata Szczęch. Przytoczyła również dane, z których wynika, że zaufanie do policji, jako do służby mundurowej jest wysokie i wynosi nawet ponad 90%.

Minister Witek przypomniała również, że w przyszłym roku planowane jest zakończenie realizacji programu modernizacji służb mundurowych, a garnizon kujawsko-pomorski jest beneficjentem środków na modernizację i inwestycje. Do tych drugich szefowa MSWiA zaliczyła przebudowę i rozbudowę budynku Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy i Włocławku, czy komisariat policji w Dobrzejewicach. Z kolei wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przekazał, że niebawem w ramach odtwarzania posterunków, działanie zacznie komisariat w Lisewie.

Po części oficjalnej, na Wyspie Młyńskiej odbył się piknik rodzinny, gdzie nie brakowało atrakcji przede wszystkim dla najmłodszych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści