Bydgoszcz
-17C
Słonecznie
85% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -17 • L -17
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePolicjanci szukają złodzieja „wychowanego według zasad”. Czy zwycięży „honor ponad wszystko”? [WIDEO]
poszukiwany_zlodziej_lochocin_KPPLipno
28.12.2020 | 14:24

Policjanci szukają złodzieja „wychowanego według zasad”. Czy zwycięży „honor ponad wszystko”? [WIDEO]

Na zdjęciu: Na nagraniu z monitoringu został zarejestrowany sprawca kradzieży. Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu jego danych.

Fot. KPP Lipno / YouTube

Policjanci z regionu proszą o pomoc w ustaleniu personaliów sprawcy kradzieży sprzed dwóch miesięcy. Smaczkiem jest fakt, że złodziej miał „pomagać” ofierze szukać „zagubionego” portfela.

Łochocin to niewielka miejscowość w powiecie lipnowskim. I to właśnie tam 21 października przed jedną z budek z jedzeniem młody mężczyzna zauważył leżący na ziemi portfel. Podniósł go i włożył do kurtki, którą następnie zdjął, aby – jak relacjonują miejscowi policjanci – nie wydało się, że ma portfel przy sobie. – W środku znajdował się dowód osobisty, prawo jazdy, karta bankomatowa oraz około 1600 złotych w gotówce – wylicza podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lipnie.

Dalszy przebieg wydarzeń udało się odtworzyć dzięki monitoringowi, który może być kluczem do odnalezienia złodzieja. Sprawca został uwieczniony na nagraniu. Na kilkudziesięciosekundowym filmie widać ponadto, jak chwilę po zabraniu portfela podchodzi do niego mężczyzna w kamizelce odblaskowej (nie wiadomo jednak, czy jest to poszkodowany) i częstuje złodzieja papierosem. Sami policjanci twierdzą też, że sprawca kradzieży miał pomagać ofierze w „szukaniu” portfela.

Dlatego też po kilku tygodniach lipnowscy funkcjonariusze proszą o pomoc osoby, które mogą wskazać, kim jest złodziej. W momencie zdarzenia miał na sobie ciemną kurtkę, spodnie i buty oraz czarną bluzę z napisami. I to one są języczkiem u wagi. – Na plecach znajdował się mały napis „Honor ponad wszystko”, a z przodu „Wychowani według zasad” – tłumaczy podkom. Małkińska.

Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy kradzieży, proszone są o kontakt z lipnowską komendą pod numerami telefonów: 514-970-571 lub 74 753-82-64.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści