Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 7 • L 5
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePolicjanci szukają złodzieja „wychowanego według zasad”. Czy zwycięży „honor ponad wszystko”? [WIDEO]
28.12.2020 | 14:24

Policjanci szukają złodzieja „wychowanego według zasad”. Czy zwycięży „honor ponad wszystko”? [WIDEO]

Na zdjęciu: Na nagraniu z monitoringu został zarejestrowany sprawca kradzieży. Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu jego danych.

Fot. KPP Lipno / YouTube

Policjanci z regionu proszą o pomoc w ustaleniu personaliów sprawcy kradzieży sprzed dwóch miesięcy. Smaczkiem jest fakt, że złodziej miał „pomagać” ofierze szukać „zagubionego” portfela.

Łochocin to niewielka miejscowość w powiecie lipnowskim. I to właśnie tam 21 października przed jedną z budek z jedzeniem młody mężczyzna zauważył leżący na ziemi portfel. Podniósł go i włożył do kurtki, którą następnie zdjął, aby – jak relacjonują miejscowi policjanci – nie wydało się, że ma portfel przy sobie. – W środku znajdował się dowód osobisty, prawo jazdy, karta bankomatowa oraz około 1600 złotych w gotówce – wylicza podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lipnie.

Dalszy przebieg wydarzeń udało się odtworzyć dzięki monitoringowi, który może być kluczem do odnalezienia złodzieja. Sprawca został uwieczniony na nagraniu. Na kilkudziesięciosekundowym filmie widać ponadto, jak chwilę po zabraniu portfela podchodzi do niego mężczyzna w kamizelce odblaskowej (nie wiadomo jednak, czy jest to poszkodowany) i częstuje złodzieja papierosem. Sami policjanci twierdzą też, że sprawca kradzieży miał pomagać ofierze w „szukaniu” portfela.

Dlatego też po kilku tygodniach lipnowscy funkcjonariusze proszą o pomoc osoby, które mogą wskazać, kim jest złodziej. W momencie zdarzenia miał na sobie ciemną kurtkę, spodnie i buty oraz czarną bluzę z napisami. I to one są języczkiem u wagi. – Na plecach znajdował się mały napis „Honor ponad wszystko”, a z przodu „Wychowani według zasad” – tłumaczy podkom. Małkińska.

Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy kradzieży, proszone są o kontakt z lipnowską komendą pod numerami telefonów: 514-970-571 lub 74 753-82-64.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści