Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 4 • L 3
3C
Wt
5C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci uderzyli w agencje towarzyskie. Zamknęli jedną w Bydgoszczy
cbśp - mat. prasowe
04.02.2019 | 14:08

Policjanci uderzyli w agencje towarzyskie. Zamknęli jedną w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Funkcjonariusze zatrzymali trzynaście kobiet.

Fot. cbsp.policja.pl

Policjanci CBŚP zatrzymali kilkanaście kobiet podejrzanych o czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji innych osób. W trakcie działań zamknięto trzy agencje towarzyskie, w tym jedną z Bydgoszczy.

Śledztwo w tej sprawie od wielu miesięcy prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Rzeszowa wspólne z Prokuraturą Krajową. Zorganizowana grupa przestępcza działała przez ostatnie dwa lata m.in. we Wrocławiu, Rzeszowie, Białymstoku, Lublinie i Bydgoszczy. Kobieta podejrzana o kierowanie grupą ułatwiała innym nierząd, udostępniając im pomieszczenia i umieszczając ogłoszenia towarzyskie, a w zamian pobierała od 120 do 250 zł dochodu. Niektóre z zatrzymanych kobiet pracowały w tzw. „wyjazdowych agencjach” na terenie całego kraju. Jak ustalili śledczy, z prowadzonych agencji towarzyskich miesięcznie można było uzyskać ok. 120 tys. zł.

Po zebraniu niezbędnych informacji policjanci przeprowadzili działania, w wyniku których zlikwidowano trzy mieszkaniowe agencje towarzyskie, m.in. w Bydgoszczy oraz zatrzymano trzynaście kobiet w wieku od 23 do 53 lat. Wśród nich jest podejrzana o kierowanie grupą oraz osoby odpowiedzialne za nadzorowanie poszczególnych agencji i tzw. „telefonistki” (osoby odpowiedzialne za utrzymywanie kontaktów z klientami). Podczas przeszukań lokali policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt telefonów komórkowych przypisanych do poszczególnych ogłoszeń erotycznych, pieniądze oraz inne rzeczy stanowiące obecnie materiał dowodowy.

Z zebranego materiału wynika, że zatrzymane kobiety uczyniły sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści