Bydgoszcz
15C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 16 • L 14
18C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
23C
Sob
24C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePolicjanci uratowali bobra. Teraz szukają kłusownika, który zastawił pułapkę
bóbr, policja, świecie - kpp świecie (1)
13.06.2018 | 21:10

Policjanci uratowali bobra. Teraz szukają kłusownika, który zastawił pułapkę

Na zdjęciu: Policjanci uratowali bobra

Fot. mat. prasowe KPP Świecie

Dużo szczęścia miał bóbr, który wpadł w pułapkę zastawioną przez kłusownika. Znalazł go przypadkowy przechodzień. Zwierzęciem zaopiekowali się policjanci z Nowego, którzy wypuścili je do wody. Teraz namierzają sprawcę tego haniebnego zachowania.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. W gminie Nowe (pow. świecki) na terenie rowu melioracyjnego uwięzionego w pułapce bobra znalazł jeden z okolicznych mieszkańców, który wybrał się na spacer. Na pomoc wezwał policję. Mundurowi, którzy dotarli na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalili, bóbr padł ofiarą kłusownika, który zastawił na niego pułapkę.

Na szczęście zwierzę nie ucierpiało i po konsultacji policjantów z pracownikiem ochrony środowiska wróciło do swojego naturalnego środowiska. Bez pomocy człowieka na pewno groziłaby mu śmierć.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pułapkę zastawioną przez kłusownika. Prowadzą teraz postępowanie w celu ustalenia sprawcy tego haniebnego zachowania. Zgodnie z art. 131 ust 1 ustawy o ochronie środowiska grozi za to areszt lub kara grzywny.


Powiązane treści