Bydgoszcz
5C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 5 • L 5
16C
Czw
14C
Pt
14C
Sob
14C
Nd
19C
Pon
Metropolia BydgoskaŚwiecieNa sygnalePolicjanci uratowali bobra. Teraz szukają kłusownika, który zastawił pułapkę
bóbr, policja, świecie - kpp świecie (1)
13.06.2018 | 21:10

Policjanci uratowali bobra. Teraz szukają kłusownika, który zastawił pułapkę

Na zdjęciu: Policjanci uratowali bobra

Fot. mat. prasowe KPP Świecie

Dużo szczęścia miał bóbr, który wpadł w pułapkę zastawioną przez kłusownika. Znalazł go przypadkowy przechodzień. Zwierzęciem zaopiekowali się policjanci z Nowego, którzy wypuścili je do wody. Teraz namierzają sprawcę tego haniebnego zachowania.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. W gminie Nowe (pow. świecki) na terenie rowu melioracyjnego uwięzionego w pułapce bobra znalazł jeden z okolicznych mieszkańców, który wybrał się na spacer. Na pomoc wezwał policję. Mundurowi, którzy dotarli na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalili, bóbr padł ofiarą kłusownika, który zastawił na niego pułapkę.

Na szczęście zwierzę nie ucierpiało i po konsultacji policjantów z pracownikiem ochrony środowiska wróciło do swojego naturalnego środowiska. Bez pomocy człowieka na pewno groziłaby mu śmierć.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pułapkę zastawioną przez kłusownika. Prowadzą teraz postępowanie w celu ustalenia sprawcy tego haniebnego zachowania. Zgodnie z art. 131 ust 1 ustawy o ochronie środowiska grozi za to areszt lub kara grzywny.

Powiązane treści