Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policjanci uratowali życie kobiecie. Przebywała w pustostanie i nie mogła chodzić

Dodano: 08.12.2023 | 17:36

Na zdjęciu: Kobieta przebywała w pustostanie przy Wąbrzeskiej.

Fot. KMP Bydgoszcz

Dzięki zaangażowaniu i szybkiej reakcji policjanci z bydgoskich Wyżyn uratowali 57-letnią kobietę, która leżała w pustostanie, miała odmrożenia i gorączkę spowodowaną zapaleniem płuc.

We wtorek (5 grudnia) około godz. 10:00 policjanci z komisariatu na Wyżynach, sierżant Mateusz Wojciechowski i posterunkowa Justyna Cybulska, kontrolowali miejsca przebywania osób będących w kryzysie bezdomności. Będąc w rejonie ulicy Jana Pawła II w Bydgoszczy wjechali w ulicę Wąbrzeską. Tam zwrócili uwagę na budynek pod lasem, który nie miał szyb w oknach ani drzwi.

– Podczas sprawdzania pomieszczeń znaleźli leżącą kobietę, która nie była ubrana stosownie do pory roku i nie była niczym okryta. Przekazała im, że bolą ją nogi i nie jest w stanie chodzić, ani nawet stać, że źle jej się oddycha, a do tego jest jej zimno. Okazało się również, że od kilku dni nie jadła żadnego posiłku – mówi kom. Lidia Kowalska.

Policjanci od razu wezwali za pośrednictwem dyżurnego załogę pogotowia. Medycy po zbadaniu kobiety zabrali ją do szpitala. 57-latka miała odmrożenia nóg pierwszego stopnia zapalenie płuc oraz wysoką temperaturę ciała – ponad 39 stopni.

– Zdecydowane i natychmiastowe działanie policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu na bydgoskich Wyżynach oraz udzielona pomoc prawdopodobnie doprowadziły do uratowania ludzkiego życia. Tylko dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu sierżanta Mateusza Wojciechowskiego i posterunkowej Justyny Cybulskiej 57-latka żyje – mówi kom. Lidia Kowalska.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments