Bydgoszcz
1C
Śnieg
83% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 2 • L -0
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePolicjanci w Pieczyskach i Samociążku. Kontrolowali obozowiska
09.07.2021 | 20:23

Policjanci w Pieczyskach i Samociążku. Kontrolowali obozowiska

Na zdjęciu: Policjanci prowadzili działania m.in. w Samociążku i Pieczyskach.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy „wodniacy” wraz z dzielnicową z komisariatu w Koronowie spotkali się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającymi w ośrodku w Pieczyskach. Po zakończonych prelekcjach policjanci popłynęli łodzią do obozowisk w Samociążku oraz Pólku i przeprowadzili ich kontrolę m. in. pod kątem dróg ewakuacyjnych czy łączności w przypadku wystąpienia zmiennych i ekstremalnych warunków atmosferycznych.

W ośrodku wypoczynkowym AMW Rewita w Pieczyskach policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy, wspólnie z dzielnicową z Koronowa, zorganizowali działania prewencyjne związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą. Przeprowadzili spotkanie z uczestnikami kolonii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Policjanci po zakończonej prelekcji wsiedli na policyjną łódź motorową i popłynęli do Samociążka oraz Pólka, by skontrolować obozowiska funkcjonujące na tym terenie. W ich zainteresowaniu leżały kwestie dróg ewakuacyjnych oraz łączności w  przypadku wystąpienia zmiennych i ekstremalnych warunków atmosferycznych – mówi podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Wszystkie obozy przeprowadziły już próbne ewakuacje i są pod stałym nadzorem leśników, Ochotniczej Straży Pożarnej, Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy oraz Policji.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści