Bydgoszcz
-2C
Niebo częściowo zachmurzone
64% wilgotność
Wiatr: 9km/h WNW
H -1 • L -3
0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnalePolicjanci w szubińskiej podstawówce. Dla dzieci to była bardzo ważna lekcja
14.09.2021 | 07:17

Policjanci w szubińskiej podstawówce. Dla dzieci to była bardzo ważna lekcja

Na zdjęciu: Policjanci spotkali się z uczniami szubińskiej podstawówki.

Fot. KPP Nakło

Szubińscy policjanci odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie. Dzieci usłyszały wiele rad na temat bezpiecznego poruszania się po trasach i nie tylko.

W ramach działań profilaktycznych „Bezpieczna droga do szkoły” mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy oraz szubiński dzielnicowy sierż. szt. Mateusz Wawrzyniak rozmawiali z uczniami z klas 0 – III na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Przybliżyli najważniejsze przepisy prawa o ruchu drogowym i przypominali, że piesi znajdujący się na drodze muszą zwracać szczególną uwagę na poruszające się pojazdy i ustępować im pierwszeństwa. Wskazywali też, w jakich miejscach dozwolone jest przechodzenie przez jezdnię i przestrzegali przed wbieganiem na ulicę, a także przed przebieganiem pomiędzy samochodami.

Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę i uczniowie przećwiczyli poznane przepisy w minimiasteczku ruchu drogowego. Omówiono też tematykę związaną z bezpieczeństwem podczas zabawy zarówno w domu, jak i szkole, a także przypomniano numery alarmowe i sytuacje, w jakich należy z nich korzystać.

Uczniowie otrzymali od policjantów odblaski i kolorowanki ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści