Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
69% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 6 • L 4
4C
Sr
5C
Czw
5C
Pt
5C
Sob
5C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPolicjanci z Kruszwicy odnaleźli samochód skradziony prezydent Zabrza
policja Bydgoszcz
22.01.2019 | 14:11

Policjanci z Kruszwicy odnaleźli samochód skradziony prezydent Zabrza

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. Łukasz Plewnia/Flickr/CC-SA 2.0

Dzielnicowi z komisariatu policji w Kruszwicy zatrzymali złodzieja samochodu, skradzionego w Zabrzu. Pojazd należy do prezydent tego miasta Małgorzaty Mańki-Szulik. 

Funkcjonariusze z Kruszwicy podczas pełnienia rutynowej służby zwrócili uwagę na skodę superb, stojącą obok skrzyżowania. W pojeździe za kierownicą znajdował się mężczyzna, który był dobrze znany policji. Kiedy 35-latek zobaczył radiowóz, gwałtownie ruszył autem z miejsca. Policjanci podjęli pościg za mężczyzną, lecz ten zniknął im z pola widzenia.

Mundurowi rozpoczęli poszukiwania auta i jego kierowcy w okolicznych miejscowościach. Policyjne działania szybko przyniosły skutek. Porzucone auto odnaleźli przy jednej z ulic w Kruszwicy, a 35-latka zatrzymano chwilę później w jego miejscu zamieszkania.

Okazało się, że skoda, którą kierował mężczyzna, została skradziona w minionym tygodniu w Zabrzu, z terenu posesji prezydent miasta Małgorzaty Mańki-Szulik. Funkcjonariusze z Kruszwicy potwierdzili tę informację, po sprawdzeniu numerów nadwozia auta. Pojazd został zabezpieczony przez mundurowych.

35-latek trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze udowodnili mu także zarzut paserstwa roweru, który został znaleziony w jego mieszkaniu podczas przeszukania. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, która prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży skody. Dodatkowo mężczyzna odpowie przed sądem w Inowrocławiu za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli oraz wykroczenie prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień. Jak się bowiem okazało, mężczyzna nie posiada prawa jazdy.


Powiązane treści