Bydgoszcz
6C
Opady
75% wilgotność
Wiatr: 11km/h W
H 6 • L 6
5C
Czw
-3C
Pt
-2C
Sob
10C
Nd
9C
Pon
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPolicjanci zabezpieczyli papierosy bez znaków akcyzy i krajankę tytoniową. Zatrzymano jedną osobę
zabezpieczony tytoń i papierosy_kpp żnin
23.03.2018 | 19:19

Policjanci zabezpieczyli papierosy bez znaków akcyzy i krajankę tytoniową. Zatrzymano jedną osobę

Do zatrzymania doszło w czwartek.

Na zdjęciu: Policjanci zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz woreczki z krajanką tytoniową.

Fot. KPP Żnin

Żnińscy policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który posiadał papierosy bez polskich znaków akcyzy.

W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, że 44-latek ma posiadać wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy skarbowej. – Te papierosy miały być przechowywane w pojeździe mężczyzny – relacjonuje mł. asp. Wioleta Burzych z biura prasowego komendy powiatowej policji w Żninie.

Policjanci podejrzany pojazd zatrzymali do rutynowej kontroli na jednej z ulic miasta. – Doszło do przeszukania pojazdu przez funkcjonariuszy – dodaje mł. asp. Burzych. I w toku czynności okazało się, że na przednim siedzeniu znajdowały się dwa foliowe woreczki z krajanką tytoniową, zaś z tyłu była torba, w której odnaleziono 366 sztuk papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej.

Podejrzany 44-latek został zatrzymany, a straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 1500 zł. Towar został przekazany do Urzędu Celno-Skarbowego jako dowód w sprawie. 44-latkowi grozi teraz wysoka grzywna.


Powiązane treści