Bydgoszcz
18C
Przelotne opady
74% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 19 • L 18
23C
Czw
21C
Pt
24C
Sob
18C
Nd
24C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePolicjanci zamknęli ruch na drodze krajowej w regionie. Powód – 50-kilogramowy niewybuch
06.04.2021 | 15:20

Policjanci zamknęli ruch na drodze krajowej w regionie. Powód – 50-kilogramowy niewybuch

Na zdjęciu: Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, we wtorek, 6 kwietnia w miejscowości Szadłowice (powiat inowrocławski) wykopano kilkudziesięciokilogramowy niewybuch.

Fot. archiwum

We wtorek, 6 kwietnia w miejscowości Szadłowice pomiędzy Gniewkowem a Inowrocławiem wykopano niewybuch. Na czas jego neutralizacji konieczne było zamknięcie odcinka drogi krajowej nr 15.

We wczesne wtorkowe popołudnie inowrocławska policja poinformowała o czasowym zamknięciu DK 15. – W miejscowości Szadłowice wykopano niewybuch. To przedmiot o wymiarach 80 na 20 centymetrów, który waży orientacyjnie 50 kilogramów – relacjonowała asp. szt. Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu po godzinie dwunastej.

Na miejsce zostali wysłani wojskowi saperzy, a także policjanci ze specjalnej komórki pirotechnicznej inowrocławskiej komendy. Na czas akcji nie tylko zamknięto drogę krajową nr 15 (wyznaczono objazdy przez Latkowo i Rojewo w kierunku Gniewkowa oraz Wielowieś i Wierzchosławice w stronę Inowrocławia), ale również ewakuowano kilkadziesiąt osób z okolicznych budynków.

Po kilkudziesięciu minutach ładunek udało się zabezpieczyć. Został wywieziony przez saperów. Około godziny 13:00 ruch na DK 15 został wznowiony.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści