Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
29% wilgotność
Wiatr: 10km/h WNW
H 11 • L 9
10C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci zatrzymali bydgoszczanina. Usłyszał 72 zarzuty kradzieży z włamaniem
policja bydgoszcz
12.06.2018 | 09:16

Policjanci zatrzymali bydgoszczanina. Usłyszał 72 zarzuty kradzieży z włamaniem

Na zdjęciu: Mężczyzna został zatrzymany w ubiegłym tygodniu.

Fot. mat. prasowe KWP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali 23-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem. Mężczyzna włamywał się na konta bankowe. Funkcjonariusze udowodnili mu 72 przestępstwa.
 
Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z bydgoskiego Błonia. Z ich informacji wynikało, że jeden z pracowników ochrony dokonuje włamań na konta bankowe. Do tego przestępstwa wykorzystywał pozyskane nielegalnie numery cudzych kart bankomatowych. Funkcjonariusze dotarli do dwóch pokrzywdzonych. Jak się okazało, z ich konta przelewane były pieniądze w kwocie blisko 30 i 50 złotych. Tych transakcji było kilkanaście.

Policjanci zbierając dodatkowe informacje ustalili podejrzewanego. Był nim 23-latek. Mężczyzna zaczął się ukrywać. To jednak nie pomogło. Kryminalni szybko go wytropili. W minionym tygodniu (06.06.2018) weszli do wytypowanego mieszkania. Tam zastali zaskoczonego 23-latka. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli należące do niego dwa drogie telefony komórkowe oraz laptopa.

Śledczy z bydgoskiego Błonia zaczęli gromadzić materiał dowodowy. Najpierw udowodnili zatrzymanemu 19 kradzieży z włamaniem na konta bankowe. Dotarli też do trzeciej osoby, która była pokrzywdzoną w sprawie. Wówczas okazało się, że podejrzany włamał się na jej konto 53 razy. Tyle też dodatkowych zarzutów usłyszał 23-latek.

Teraz może mu grozić wysoka kara, ponieważ dokonywał tych przestępstw w warunkach tzw. recydywy.


Powiązane treści