Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 8 • L 7
4C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci zatrzymali mężczyznę, który smarował dziecięce wózki odchodami
29.07.2016 | 15:15

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który smarował dziecięce wózki odchodami

31-latek zostanie przebadany przez psychiatrę.

Na zdjęciu: Tak wygląda jeden z wózków zniszczonych przez 31-latka.

Fot. Pani Aleksandra

Dzisiaj przed południem policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o niszczenie wózków dziecięcych poprzez smarowanie ich odchodami. Ta informacja powinna uspokoić przede wszystkim mieszkańców Fordonu, którzy obawiali się pozostawiać swoje wózki na klatkach. 

Osobą, która w taki nietypowy sposób niszczyła cudze mienie okazał się 31-latek. Odnaleźli go funkcjonariusze z Komisariatu Policji Bydgoszcz – Fordon, którzy zajmowali się tą sprawą. Pomogli im w tym świadkowie oraz nagrania z monitoringów. Na podstawie dwóch taśm udało się wytypować podejrzanego. Wczoraj (28.07) potwierdzono przypuszczenia, a dzisiaj (29.07) zatrzymano mężczyznę.

31-latek został przesłuchany przez policjantów. Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia i za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Jednak możliwe, że nie zostanie on ukarany tak, jak inne osoby niszczące cudze rzeczy. Dlaczego? – Podejrzany ma problemy zdrowotne. Do sprawy na pewno zostanie powołany biegły do spraw psychiatrii – wyjaśnia podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego KWP w Bydgoszczy.

O mężczyźnie zrobiło się głośno kilka dni temu za sprawą zdjęć wrzucanych przez osoby poszkodowane. Na fotografiach widniały dziecięce wózki wysmarowane odchodami, a czasami dodatkowo oblane moczem. Do policjantów trafiły 4 zgłoszenia o takich sytuacjach. Do pierwszego zdarzenia doszło w drugiej połowie czerwca. Funkcjonariusze nie wykluczają, że mogą dojść kolejne zgłoszenia. Mundurowi zbadają również, czy mężczyzna nie dopuścił się podobnych zachowań prowadzących do uszkodzenia cudzego mienia.


Powiązane treści