Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 3 • L 2
2C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
4C
Czw
7C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci ze Śródmieścia złapali dilera. I przy okazji odnaleźli poszukiwaną nastolatkę
23.03.2017 | 18:02

Policjanci ze Śródmieścia złapali dilera. I przy okazji odnaleźli poszukiwaną nastolatkę

21-latek usłyszał już zarzuty, a 17-latka wróciła pod opiekę rodziców.

Na zdjęciu: 21-letni mężczyzna dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Fot. KWP Bydgoszcz

21-latka mieszkającego w centrum Bydgoszczy zatrzymali we wtorek pod zarzutem handlu narkotykami policjanci z komisariatu na Śródmieściu. W jego mieszkaniu przebywała także o cztery lata młodsza dziewczyna, której zaginięcie zgłosili kilka dni wcześniej rodzice.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: O krok od tragedii w centrum Bydgoszczy. W Brdzie topił się mężczyzna!

Zatrzymanie to efekt pracy śródmiejskich kryminalnych, którzy wytypowali 21-letniego mężczyznę jako prawdopodobnego handlarza zakazanymi środkami odurzającymi. W trakcie działań rozpoznawczych udało się nie tylko potwierdzić te przypuszczenia, ale również ustalić, że w tym samym lokalu widziana była zaginiona 17-latka.

Dlatego też w miniony wtorek policjanci udali się pod wskazany adres w centrum miasta, gdzie zastali wspomnianą parę. Nie mogąc dostać się do mieszkania od strony drzwi, jeden z mundurowych wszedł do niego przez balkon. Zaskoczył tym samym 21-latka, który znajdował się w trakcie porcjowania białego proszku. – Badania narkotestem wykazały, że jest to amfetamina – relacjonuje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Młody mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich dystrybucji. W jego mieszkaniu zabezpieczono ostatecznie jedenaście woreczków z amfetaminą oraz wagę elektroniczną.

Z tytułu postawionych mu zarzutów 21-latkowi grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące. Odnaleziona nastolatka został przekazana pod opiekę rodzicom.


Powiązane treści