Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 3 • L 2
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-2C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePolicjanci zlikwidowali nielegalne wysypisko. „Mogło zagrać zdrowiu i życiu, a także środowisku”
23.06.2021 | 12:28

Policjanci zlikwidowali nielegalne wysypisko. „Mogło zagrać zdrowiu i życiu, a także środowisku”

Na zdjęciu: 41-letni właściciel nielegalnego składowiska odpadów usłyszał już zarzuty. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Fot. KWP Bydgoszcz / zdjęcie ilustracyjne

Setki opon, podkłady kolejowe, pojemniki po aerozolach czy wreszcie zużyte części elektroniczne – nielegalne składowisko takich odpadów ujawnili w poniedziałek pod Janikowem miejscowi policjanci. Jego właścicielowi grozi teraz nawet pięć lat więzienia.

Akcję zbadania informacji o wysypisku przeprowadzili właśnie w poniedziałek, 21 czerwca funkcjonariusze zajmujący się w inowrocławskiej komendzie przestępczością gospodarczą. – Policjanci pojechali na wskazaną posesję, zlustrowali je i przeszukali – mówi asp. szt. Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Podczas przeszukania terenu odkryto ponad pół tysiąca zużytych opon, 73 sztuki podkładów kolejowych, a także dziesięć worków typu big bag, w których znajdowały się pojemniki po aerozolach czy części do urządzeń elektronicznych.

Policji udało się ustalić, że składowisko faktyczni funkcjonuje nielegalnie. – Znajdujący się tam „asortyment” mógł zagrażać zdrowiu i życiu ludzi, a także mieć negatywny wpływ na środowisko – wskazuje Drobniecka.

Do sprawy zatrzymany został 41-letni właściciel terenu. Usłyszał już zarzut nielegalnego prowadzenia wysypiska odpadów. Grozi mu za to między innymi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Policjanci – na poczet przyszłych kar – zabezpieczyli już należące do mężczyzny mienie o wartości 80 tysięcy złotych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści