Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNE
H 5 • L 3
3C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjant i jego pies ogromnie się zżyli. Pies odszedł na emeryturę i zamieszkał u funkcjonariusza
17.05.2018 | 12:01

Policjant i jego pies ogromnie się zżyli. Pies odszedł na emeryturę i zamieszkał u funkcjonariusza

Na zdjęciu: Łatek trafił do domu st. asp. Krzysztofa Furmaniuka.

Fot. mat. prasowe KWP Bydgoszcz

Jeden z bydgoskich psów policyjnych Łatek, po 11 latach służby, przeszedł na zasłużoną emeryturę, którą spędzi wraz z rodziną swojego przewodnika st. asp. Krzysztofa Furmaniuka. Łatek to pies wyszkolony do wyszukiwania narkotyków.

Bydgoski policjant st. asp. Krzysztof Furmaniuk w policji pracuje od 19 lat, a od 15 jako przewodnik psa służbowego.  Łatek jest trzecim psem, z którym pełnił służbę. Policjant, gdy został przewodnikiem miał świadomość, że czas służby policyjnego psa jest dużo krótszy niż człowieka. Liczył się z tym, że kiedyś pies będzie musiał przejść na emeryturę. Widział, że kiedy ta chwila nadejdzie, Łatek stanie się członkiem jego rodziny. Nie wyobrażał sobie, żeby nie zabrać Łatka do swojego domu, tym bardziej, że przez lata wspólnej służby ogromnie się zżyli.

Foksterier z Bydgoszczy jest wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków. Podczas swojej służby wielokrotnie wykrywał narkotyki takie jak amfetamina, kokaina czy marihuana. Pomagał w ten sposób policjantom z różnych jednostek policji w całym województwie, ale również funkcjonariuszom Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej i innych formacji.

Łatek jest również znany bydgoskim dzieciom, gdyż wielokrotnie brał udział w działaniach profilaktycznych i pokazach w szkołach i przedszkolach. Zawsze, gdy się pojawiał wzbudzał duże zainteresowanie i natychmiast wywoływał uśmiech na twarzach dzieci. Taki też jest teraz w swoim nowym domu. Jak mówi st. asp. Krzysztof Furmaniuk, mały foksterier jest gospodarzem ich domu, dba o wszystkich i wszędzie jest go pełno. W tym wszystkim towarzyszy mu suczka tej samej rasy.

Łatek to dla st. asp. Krzysztofa Furmaniuka prawdziwy przyjaciel. ALT 14407 (to jego kryptonim służbowy) zamieszkał w domu swojego opiekuna z początkiem maja 2018 roku.


Powiązane treści