Bydgoszcz
11C
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 12 • L 9
16C
Pon
16C
Wt
12C
Sr
12C
Czw
14C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePolicjant pilotował rodzącą kobietę do szpitala [NAGRANIE]
policja, podziekowania - kwp (2)
27.03.2018 | 16:22

Policjant pilotował rodzącą kobietę do szpitala [NAGRANIE]

Na zdjęciu: Szczęśliwy ojciec podziękował policjantowi.

Fot. KWP Bydgoszcz

Niecodzienne zgłoszenie otrzymał dyżurny bydgoskiej policji. Na telefon alarmowy zadzwonił mężczyzna z prośbą o pomoc. Okazało się, że wiózł do szpitala rodzącą żonę. W pilotażu pomógł policjant z bydgoskiej komendy mł. asp. Maciej Sobiński.

Wczoraj (26.03.2018) przed godziną 9:00 dyżurny bydgoskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące udzielenia pomocy. Zgłaszający oznajmił, że wiezie do szpitala rodzącą żonę. Mężczyzna poprosił o pomoc, ponieważ utknął w korku na ulicy Łabiszyńskiej w Brzozie, a rozpoczęty proces porodu u kobiety wymaga już opieki medycznej.

Przypadkowo całą konwersację usłyszał przebywający na dyżurce policjant. Funkcjonariusz za zgodą dyżurnego wsiadł do pojazdu służbowego komendanta miejskiego policji i udał się w kierunku Brzozy. W trakcie dojazdu okazało się, że zgłaszający „przebił się” przez korek i zbliża się w stronę Bydgoszczy.

Policjant czekał na kierowcę na wysokości lotniska. Po chwili zauważył opisywaną hondę. Następnie na sygnałach pilotował kierowcę przez zatłoczone ulice Bydgoszczy do szpitala miejskiego. Tam kobieta szybko trafiła na oddział położniczy pod fachową opiekę lekarzy. 15 minut później na świat przyszedł Aleksander.

Jeszcze tego samego dnia szczęśliwy tata złożył na ręce Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Przemysława Mielczarka podziękowania za udzieloną pomoc.


Powiązane treści