Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policjant z Fordonu wybrał się na przejażdżkę motocyklem. Podczas niej złapał pijanego kierowcę

Dodano: 25.03.2022 | 11:22

Na zdjęciu: Policjant z Fordonu skutecznie powstrzymał pijanego kierowcę.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Nietypowy przebieg miała przejażdżka motocyklem w wykonaniu policjanta z komisariatu w Fordonie. W czasie wolnym od służby wybrał się on do Torunia – podczas przejazdu ulicami tego miasta zatrzymał kierującego autem po alkoholu i narkotykach.

Bydgoski policjant (na co dzień pracuje on w komisariacie w Fordonie) wybrał się w czasie wolnym od służby na przejażdżkę motocyklem do Torunia. Kiedy jechał ulicą Polną, na wysokości ulicy Szosa Chełmińska zauważył seata leona, który poruszał się całą szerokością jezdni stwarzając niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Widoczne uszkodzenia pojazdu (pęknięty przedni zderzak, uszkodzona maska) oraz zachowanie kierowcy na drodze wskazywały, że pojazd mógł uczestniczyć w zdarzeniu drogowym lub kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu czy środków odurzających – relacjonuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Co z budową parkingu Park and Ride Przylesie? ZDMiKP podał datę końca prac


Policjant postanowił zweryfikować swoje podejrzenia i ruszył za seatem. Kilkaset metrów dalej zajechał mu drogę. Kierowca auta zatrzymał się – wówczas policjant podszedł do pojazdu. – Po otwarciu drzwi od strony kierowcy wyczuł silną woń alkoholu. Natychmiast przedstawił się, że jest funkcjonariuszem i poprosił o wyłączenie silnika. Wówczas mężczyzna stał się agresywny, nie wykonywał poleceń, a następnie zaczął uciekać pieszo w kierunku ulicy Harcerskiej. Funkcjonariusz ruszył za nim w pościg i go zatrzymał. O fakcie tym został powiadomiony dyżurny toruńskiej komendy, który na miejsce skierował patrol ruchu drogowego – kontynuuje komisarz.

Jak się okazało, kierowca seata miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Na tym jednak nie koniec: badanie narkotesterem wykazało, że 37-latek kierował samochodem również pod wpływem amfetaminy, a w kieszeni jego spodni ujawniono woreczek foliowy z zawartością narkotyku.

Ponadto policjanci ustalili, że zatrzymany jest poszukiwany przez sąd w Ostródzie do odbycia kary pozbawienia wolności i ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna odpowie zatem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środka odurzającego, prowadzenie pojazdu mimo sądowego zakazu ich prowadzenia, a także posiadanie narkotyków.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments