Bydgoszcz
13C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 13 • L 12
21C
Pt
14C
Sob
18C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjantka po służbie zatrzymała złodzieja. Okradał piwnicę na Wyżynach
kwp bydgoszcz
22.11.2019 | 10:56

Policjantka po służbie zatrzymała złodzieja. Okradał piwnicę na Wyżynach

Na zdjęciu: Policja.

Fot. Flickr

Trzy zarzuty kradzieży z włamaniem do piwnic usłyszał 27-latek, który zadomowił się w podziemiach jednego z bloków na Wyżynach. Jego poczynania przerwała st. sierż. Izabela Cichulska-Quaas, która ujawniła tę sytuację, a także zatrzymała mężczyznę, gdy ten kolejną noc chciał spędzić w jednej z piwnic.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 15 listopada około godziny 16:00. Wracająca po służbie do domu policjantka z bydgoskiego Śródmieścia odebrała telefon od swojego męża, który uprzedził ją o zanieczyszczeniu odchodami korytarza piwnicznego w bloku, w którym mieszkają. Na klatce zapanował straszliwy odór – funkcjonariuszka po wejściu na klatkę schodową poszła do piwnicy, by sprawdzić czy osoba, która zanieczyściła piwnicę, nadal się tam znajduje.

Okazało się, że na terenie piwnicy doszło do włamania. Policjantka dostrzegła, że kłódki oraz skoble zamykające drzwi od kilku pomieszczeń piwnicznych – także należącego do niej – są uszkodzone. Natychmiast powiadomiła o tym fakcie policjantów z komisariatu na Wyżynach. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że skradzione przedmioty ujawniono w jednej z otwartych przez sprawcę piwnic. Na dodatek stan pomieszczenia, w którym znajdowały się rzeczy pochodzące z kradzieży wskazywał, że może tam przebywać jakaś osoba.

Finał tej sprawy nastąpił kilka godzin później. Około godziny 23:00 st. sierż. Cichulska-Quaas wyszła z domu wyrzucić śmieci. Wychodząc z klatki schodowej sprawdziła, czy drzwi wejściowe od piwnicy są zamknięte. Po drodze spotkała sąsiada, z którym postanowili sprawdzić, czy w piwnicy pojawił się w międzyczasie niechciany lokator.

Policjantka nie zapalając światła na korytarzu ostrożnie podeszła do drzwi piwnicy, w której były wcześniej ujawnione ślady pomieszkiwania przez nieznaną osobę. Jej przypuszczenia się potwierdziły. „Dziki lokator” przygotowywał się do snu. St. sierż. Izabela Cichulska-Quaas, krzyknęła „Policja” i uprzedziła mężczyznę, by się nie ruszał. Następnie zawołała na pomoc sąsiada stojącego nieopodal. Wspólnie uniemożliwili mu wyjście z pomieszczenia, po czym funkcjonariuszka zadzwoniła do męża, aby natychmiast zszedł na dół i pomógł, natomiast sąsiad zawiadomił policjantów z Wyżyn – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

Mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 27-latek, który teraz odpowie za trzy kradzieże z włamaniem do piwnic. Za te przestępstwa może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści